TELJES VERZIÓ MEGTEKINTÉSE: Link
Cím: ( Tisza) Tavi keringő
Címkék:
Blog Beljegyzés:  Tisza-tó!   De sokszor hallottam  erről az elmúlt években!   Olyan sokan körbebicajozták  már,, hogy kezdett zavarni amiért nekem még nem jött össze. Na,, ezen változtatni kell!   Nem tudom, hogy vagytok vele de ha valamiről sokat beszélnek,, arról sokat is képzelek.  Aztán jön a szembesülés a csóró valósággal.   Vagy a képzeletem nagyon magávalragadó vagy a beszámolók túlzóak---vagy kombinálva , de már megjártam párszor.    Egyedül vagyok ilyen génhibás?    Ezért is mocorgott bennem a félsz.          Kezdődjék hát a lényeg!     Egy haszontalan szombat délután kimentem a pallagi erdőbe lábat lóbálni ---naná, nyergen ülve lóbáltam.  A másnapon törpöltem, mikor beugrott az ötlet,, irány a Tisza-tó.     Most elcsípem ezt is és jót fürdőzök megint.         Jó lenne nem egyedül menni, ezért hát azonnal kurjantok Atosz  barátomnak aki Pesten abrakolja a lovát. Örült nagyon, hogy időben szóltam neki és külön köszönte a 3 óra gondolkodási időt.  Második kurjantásom Portosz barátomnak szólt,, Recsken táborozik éppen.  Kapóra jött az ötletem és mindenképp jön--naná.  Neki nincs lószállítója és ott vasút se már így majd legalább bemelegít mire odaér de akkor is jön.  Remek!  Akkor,, Tiszafüreden találka!  Reggel időben érkeztem és vártam Portoszt a síneknél.   Miközben lemálházott, eszembe jutott 1 valamikori kedves film-----Férfiak póráz nélkül----és máris a boldogság langyos szele simogatta a lelkemet.            Azonnali kurjantás Atosznak és máris kupaktanács , még szinte sehol nincs!   A tükörből még látja a pesti házakat. Az idő telik és a visszaútra is gondolni kell, tehát irány---kezdődjék a keringő!  Ketten idulunk a gátnak , észak felé vesszük az irányt. A dorogmai kompig a már ismert semmi. Egy kellemetes kompolás és máris a túlparton repesztünk Poroszló felé, mert ott fog lemálházni Atosz.   Itt már több a látnivaló is.    Na,, a jó út a gáton hamar elkopott és a murvát gyűrtük tovább.    A kutyafáját,, a másik oldal 2x olyan hosszú és szembe szél is akad,,, nem haladunk úgy.  Sebaj,, aki nem kel időben,, várjon! Mire Poroszlóhoz érkezünk, Atosz már a sárkányát eregette unalmában (( nem vicc!)).          Mutatnám a képeket is cimborák,,,mert olyanom is van,  de még nem jöttem rá,, hogyan kell azt idebiggyeszteni.           Hármasban és már nyugisabb tempóban kerekeztünk a jó úton lefelé---Kisköréig.        Eleinte még köszöngettünk a szemből jövő bringásoknak de aztán annyian voltak már, hogy nem foglalkoztunk a dologgal.       Még ennyi bicajost 1 rakáson ??  Kis családok és nagyok,, különféle csapatok, szólózók és profik meg elhízottak és sátrazók,, meg mindenki!   Nagyon hangulatos és színes volt a társaság.  Népszerű az útvonal- na.  De,, csak a déli rész!      A parton mindenfelé pecások akik egész nap bográcsolnak meg mindent sütögetnek és ezzel a sok bicós gyomrát ingerlik .  Mintha az éttermesek megbízásából csinálnák.   Nézelődés és sörözés meg miegymás.........        Kiskörén az erőművi átkelés nem egyből lett meg de sikerült az is.      Abádszalók?  Sehol nem volt lezárva a gát csak ott. Bosszúból nem költöttünk ott 1 petákot sem,, ezzel biztos anyagi csődbe vittük a strandot. Mire odaértek, már biztosan lakat lesz rajta! Haladva tovább észak felé és az időben dél felé--már pirult a bőrünk és éheztünk is de Füredig a strandig kitartottunk.  Ott aztán???  Hmmm!!  Ment a nyami lefelé és mi a vízbe befelé.   Remek zárása volt a napnak és a kűrnek.  Nekem ez a kör lett 100 km. Portosznak a bemelegítéssel és haza a levezetéssel 160.   Atosz pedig aki reggel nem kelt korán??        Sajnáltuk de így járt, Poroszlóig el kell mennie egyedül.  Vállalta az északi részt, mert a főúton az átkelés életveszély és különben is,,  így igazi a kör     Akkor ért át a komppal amikor Debrecenben lepakoltam.  Még mindig sajnálom, hogy így osztottuk meg az időt és magunkat, de ez volt a jó döntés---punktum! Ajánlom ezt az utat mindenkinek ha elég a 100 km és szeret pancsikálni meg nyimizni és nyamizni is út közben.  Akinek extra kívánsága van,, az is megleli amit kell.  Egy valami nincs itt, cimborák,   hegy!   Csak a messzi távolban kékesen dereng Kékes. Próbáltam elég  rövid is lenni meg mesélős is-----talán mindent nem lehet eccerre! További jó utat mindenkinek!