Cím: Nyár
Címkék:
Blog Beljegyzés: Gondoltam írok az aktuális évszakról... Szenvedek tőle rendesen! Nem szeretem! Konkrétan nincs hová vetkőzni 30 fok felett. Szörnyű! Ha párával is társul, akkor az maga az inferno Mégis 10 emberből kb. nyolcan ezt az évszakot jelölik meg kedvencüknek... 2 okot tudok elképzelni miért: alacsony számlák és hosszú nappalok. Ha jól belegondol a kedves természetjáró a tavasz szép mert zöldel, virágzik, az ősz gyönyörű színeket produkál, a tél fennséges ha havas. De a nyár? Milyen jelzőt találunk rá, ha a természetre gondolunk? Nekem semmi nem jut eszembe... Ez az évszak lényegében teljesen (kivéve 2000m felett) alkalmatlan túrázásra. Az emberről dől a veríték, arra jönnek a böglyök, szúnyogok. A szívnek sem jó a hőség. A források elapadnak, nincs frissítő. A hegytetőkről csak a párás levegőt látjuk, a szemközti hegy helyett A sátorba már reggel 7-kor hőség van sok esetben. Még aludni sem lehet jót. Egyszóval skandináv lennék szívesen A tavasz és ősz sokak kedvence. Abszolút alkalmas természetjárásra, táborozásra jó felszereléssel. A tél, a gonosz sötét és hideg tél. A lakosság 90%-a utálja kb. És szinte az összes női ismerősöm. Pedig az egyetlen bűne a hosszú sötétség. Valóban depresszív. És ugye jönnek a számlák Ezen túl viszont nincs szebb látvány pl. a Hargita fenyvesében, vastag hótakaróval fedett táj látványa. És ebben az időszakban vannak csak igazán szép kilátások a távoli hegyekre. Pl. Mátrából Tátra... A levegő minőségét tekintve is kimagasló egy front utáni szikrázóan napos, derült idő. Sajnos hazánkban a köd uralkodik szél hiányában Fel kell menni a Kékesre Az jól kilóg a ködtakaróból. Ja igen és felöltözni ugye lehet, de nyáron már nincs hová vetkőzni... Sokszor dühösen hallgatom a meteorológusokat: rossz idő lesz, 20 fok. A szakembernek nem az a dolga, hogy minősítse az időjárást, hanem hogy elmondja mi várható. Sokfélék vagyunk, mindenkinek más a jó idő. Nekem a 20 fok jó... Persze nem nyaralásra... Nem is szoktam
TELJES VERZIÓ MEGTEKINTÉSE: Link