Cím: Korzózás a Banyákokkal
Címkék:
Blog Beljegyzés: 2011 május 14. Meghívást kaptam egy kis arborétum látogatásra, Jelibe. A Nádasdladányi nyugdijas klubbot kísértem, mint "tiszteletbeli". / Ne érts félre, még sokáig aktív dolgozó maradok./ Csodálatos napsütéses, kellemes időt fogtunk ki. Az első ami megfogott, az a tömény virág illat volt, amit már a parkolóban érezni lehetett. Rhododendron virágzásra érkeztünk. Maga az arborétum hatalmas és szépen rendbentartott területen található. A rhododentronok mindenféle színben és árnyalatban tündököltek, de láthattunk többek között különféle fenyőket, juhar, nyír, tölgy, és platán fákat is. Felsorolni is nehéz, annyi szépség tárult a szemünk elé. Tulajdonképpen itt nem volt hegymászás vagy teljesítmény túra, de nagyon jól esett órákig barangolni, korzózni ennyi boldogsághormon között. Van a park területén Japán és Kínai kert is tündéri tavacskákkal, források, patakok tarkítják még a látni valót. Izlésesen kialakított pihenők parkokkal megtűzdelve. Természetesen a rönk játszóteret is kipróbáltuk, felmásztunk a kilátókhoz is számtalan és kacskaringós falépcsőn és pallókon. Leírhatatlan az a nyugalom, szépség és tisztaság!, amivel ott találkoztunk. Régi jó szokásomhoz híven séta közben azért megölelgettem a fákat is, főleg a fenyőket. Szeretem a belőlük áradó energiát. A park közepe táján megcsodálhattuk a mamutfenyőt, amihez szintén odabújtam és átöleltem. Szekáltak is a banyákok, hogy "mást" is tapperászhatnák. Nagyon jó volt a hangulat is. Aki nem hiszi, járjon utána! /Raktam fel képeket az oldalamra./
TELJES VERZIÓ MEGTEKINTÉSE: Link