Túra és Túratárs kereső közösségi oldal
Üdv a Túratárs-on, jelenleg Vendégként vagy itt. Jelentkezz be vagy Regisztrálj itt <<<
TAGSÁG | TÚRATÁRS CHAT | RAKJ A KEDVENCEKBE
TÚRABLOGOK  
 

Korzózás a Banyákokkal
2011/05/21 13:32:12 Küldte: Picur

2011 május 14.

Meghívást kaptam egy kis arborétum látogatásra, Jelibe. A Nádasdladányi nyugdijas klubbot kísértem, mint "tiszteletbeli". / Ne érts félre, még sokáig aktív dolgozó maradok./ Csodálatos napsütéses, kellemes időt fogtunk ki. Az első ami megfogott, az a tömény virág illat volt, amit már a parkolóban érezni lehetett. Rhododendron virágzásra érkeztünk. Maga az arborétum hatalmas és szépen rendbentartott területen található. A rhododentronok mindenféle színben és árnyalatban tündököltek, de láthattunk többek között különféle fenyőket, juhar, nyír, tölgy, és platán fákat is. Felsorolni is nehéz, annyi szépség tárult a szemünk elé. Tulajdonképpen itt nem volt hegymászás vagy teljesítmény túra, de nagyon jól esett órákig barangolni, korzózni ennyi boldogsághormon között. Van a park területén Japán és Kínai kert is tündéri tavacskákkal, források, patakok tarkítják még a látni valót. Izlésesen kialakított pihenők parkokkal megtűzdelve. Természetesen a rönk játszóteret is kipróbáltuk, felmásztunk a kilátókhoz is számtalan és kacskaringós falépcsőn és pallókon. Leírhatatlan az a nyugalom, szépség és tisztaság!, amivel ott találkoztunk. Régi jó szokásomhoz híven séta közben azért megölelgettem a fákat is, főleg a fenyőket. Szeretem a belőlük áradó energiát. A park közepe táján megcsodálhattuk a mamutfenyőt, amihez szintén odabújtam és átöleltem. Szekáltak is a banyákok, hogy "mást" is tapperászhatnák. Nagyon jó volt a hangulat is.

Aki nem hiszi, járjon utána!  /Raktam fel képeket az oldalamra./





Bejegyzések 1 - 2-ig. Összes bejegyzésed: 2

dalos
2011/05/21 21:25:49

Ajánlom neked a sárvári arborétumot is. Sok öreg, tiszteleterméltó, ölelgetni való platánnal. Halastó, távol keleti növények, fenyők. A vár mellett van a bejárata. Ha legközelebb erre jársz/jártok...


Szép kirándulásokat!



Picur
2011/05/21 13:48:59

Ami kimaradt. Hazafelé még megnéztük a Sárvári várat és a szintén szépen rendben tartott parkját is.




*** Túratárs.com - Túra és Túratárs kereső közösségi oldal ***

Rendszerünkön keresztül a túrát és egyéb outdoor programokat kedvelő emberek megismerkedhetnek egymással, közös túrákat szervezhetnek melyet a túranaptárban helyezhetnek el vagy együtt csatlakozhatnak egyéb szervezett túrákhoz. Az oldalon lehetőség van saját profil kialakítására, melyen keresztül a tagok bemutatkozhatnak egymásnak, illetve feltölthetik kedvenc túrafotóikat. A kapcsolatfelvételről üzenőrendszer és chat gondoskodik.