TELJES VERZIÓ MEGTEKINTÉSE: Link
Cím: 2011.04.04. Börzsöny, Zebegény+ VIP este
Címkék: Börzsöny kalandorok túrakaland domi
Blog Beljegyzés: 2011.04.04. Börzsöny, Zebegény+ VIP este Reggel 5:25. Telefonom után tapogatok a hálózsákomban,  lábamnál találom meg végül. Kinyomom az ébresztőt. Álmosan kitekintek hálózsákomból. A látvány magával ragadó! A barlangon túl a napfelkeltében fürdő Pilis látványa tárul szemem elé. Éjjeli fények eltűntek, vidám narancsos fények helyettesítik, a tűz kialudt, szürke hamukupac emlékeztet csupán az esti tábortűz hangulatára. Nagyokat szippantok a tiszta levegőből, nézem a hegyeket.  Pár percig élvezem a pillanatot, majd kibújok a hálózsákomból,  nyújtózom, felveszem a nadrágomat, kardigánom, bakancsomba belenézek nem költözött e bele valami jószág, majd belebújok. Lövök pár képet emlékként, itt aludtunk címen, majd leülök reggelizni. TúrázóT, Ericdrawen, és Fidi is ébren van, álmosan beszélgetünk miközben tömjük a pocakunkat.  Reggeli után összepakolunk, a szemetet bezacskózzuk, a borosüvegeket elpakoljuk, a másik csapat használható cuccait egy kupacra pakoljuk.  Csupán úgy hagyjuk a barlangot, ahogyan mi szeretnénk látni, ha idejövünk. Rendben, és tisztán. Reggel 6:30, indulás! Zebegénybe kell érnünk, 8:05-re.  Akkor fut be a vonat, amivel a csapat többi tagja érkezik. Netet egyenlőre nem kötötték be a barlangba, így csupán remélni tudjuk, nem 50 emberrel megyünk ma. TúrázóT gyorsan készít pár fotót a sziklákról, majd elgyalogolunk a sátrazók mellett.  Ők javában húzzák még a lóbőrt!  Mi viszont a harmatos, sziklás hegyoldalon igyekszünk továbbhaladni! Veszélyesen meredek szakasz!  Egy óvatlan lépés és máris csúszik az ember lefelé, a törmelékes meredélyen. Ericdrawen szombaton pecázni volt, így a pecabot is a kezében van, lábán edzőcipő! Kemény talpú bakancsnak is feladja a leckét a terep! A laza földbe igyekszem jól belevágni a bakancsomat, így kialakítani egy kis lépcsőt amire a többiek „viszonylag” biztonságosan ráléphetnek.  A táj alattunk csodálatos,  a Duna 80 méterrel alattunk folyik, szemben Pilis hegyei. Egy nagyobb elrugaszkodás, és csobbanhatnánk a vízbe. Azonban ezt a játékot gondolatban játszom, és csupán pár másodpercig. Előre tekintve ki kell találnom, hol tudunk felmenni, a sziklákon kötél nélkül a leggyorsabban biztonságban. Látok egy kis letörést, talán ott! Arrafelé gyalogolok, pár fába tudok kapaszkodni, egész könnyen megközelíthető!  Egy kis sziklamászás, nagyon jó fogásokkal. Könnyedén felmászunk. a ruháinkból csöpög az izzadság, munkás szakaszt tudhatunk magunk mögött! Innen már csupán.... Bővebben:  http://turakaland.blogspot.com/2011/06/20110404-borzsony-zebegeny-vip-este.html