TELJES VERZIÓ MEGTEKINTÉSE: Link
Cím: Bor út--boros út
Címkék:
Blog Beljegyzés: Mottó: Azt modják, az ördög a részletekben rejlik. Szerintem a batyuban. Hazai terepen ismeretlen úton bringázni már nem tudok esetleg ritkán jártat lelek.   Most is találtam egy ilyet.    Ha adott a kellemes útvonal  (( milyen az?  Kicsit fel és kicsit le közben kilátás erre meg arra)) akkor már csak valami hasznosságot kell keríteni a teljességhez. Ezt is megtaláltam!  Borbeszerző utat ötlöttem ki! Kedvesen felhős és nem zavaróan szeles reggel indultam Recskről Portosz barátommal. Szemmarin  ( Tarnaszentmária--a szerk. ) éppen 1 futó pillantásra méltattam a többre érdemes templomot és máris a legritkábban járt utak egyikén kanyarogtam Szólát felé . Na,, itt sem lett jobb semmi az elmúlt 25 évben!  A kilátás is ugyan az!  //  ni,, elbénáztam a feltöltést! Lesd meg a galáriámat! // Szerpentin le és fel meg megint és szuszogás.  Éppen jókor értünk Szalókra, mert már kezdtem fáradni a sok fel-től.   A pincébe be-be-be!   Megkóstoltam néhány bort és eldőlt,, miből viszek. Két másfeles flaskával jöttem ki a napra.  (( miért nem maradtam még?? )) Ismét néhány szerpentin Verpelét felé de közben morcos lett az idő és olyan szél amit már senki nem szeret szemből.  Enni is kellett már ,mert a kalóriák csak égtek és fogytak. (1 zacskó keksz és 2 marék málna  ) Verpelét előtt még eszembe jutott,  jó bort kaptam-e a pénzemért?   Nohát,, ezt ellenőrizni kell amíg látótávon belül vagyunk!!  Jót kaptam. Mentünk tovább Tófalu és Vécs felé. Vécs előtt jót eprésztünk (( fáról és pirosat. volt is aztán röhögés, mert a fogunk is bekékült)) és újabb szerpentin.  A vécsi tetőről láttuk a Kékes tömbjét és a végzetünket jelentő utolsó hegyet--Markaz után.  Nem semmi látvány! // ide is kívánkozik 1 kép,, de minek is mondjam--galériám// Markazra érve megpihentünk a bezárt kocsma teraszán, mert már a szél is nagyon fárasztott bennünket. Az esőcskével együtt értünk oda és az időhúzás kelléke lett a batyuból előkerülő borocska.   Bizony,, meghúztam mind a kettőt,  (( szánom-bánom, de így volt ))  hogy a fehér a pirossal odabenn erőt sugározzon nekem, hogy a hegyre kitoljon.   Úgy is lett, kitolt.  Esőcske el és mi a hegyre fel!    -----közben csináltam képet és amíg ezzel ügyködtem a szél megnyomta az Ördög pedig elrántotta a bicómat.  //  csak nem megy az a képbiggyesztés!  Ismét nézd meg a galériám ha még nem unod! // Nos,,a hegyen permetezett az esőcske de mi tekertünk rendületlenül.  Nekem olyan piros lett a fejem, mint a borom. Szerintem az emelkedő és a tempó okán de Portosz ráfogta a sok kóstolgatásra.  Miket talál ki  ez a fickó ? Lefelé a lejtőn pedig beleütött a hideg a kezembe---na,, akkor hol volt a bor? Az egész túra csak 82 km volt de piszkosul elfáradtam. A sok emelkedő meg a szél az oka de a 3 liter bor nem hibás!   Ajánlom ezt a túrát minden borbarátnak és minden borbarát barátnak! Gluggy!