Cím: Bor út--boros út
Címkék:
Blog Beljegyzés: Mottó: Azt modják, az ördög a részletekben rejlik. Szerintem a batyuban. Hazai terepen ismeretlen úton bringázni már nem tudok esetleg ritkán jártat lelek. Most is találtam egy ilyet. Ha adott a kellemes útvonal (( milyen az? Kicsit fel és kicsit le közben kilátás erre meg arra)) akkor már csak valami hasznosságot kell keríteni a teljességhez. Ezt is megtaláltam! Borbeszerző utat ötlöttem ki! Kedvesen felhős és nem zavaróan szeles reggel indultam Recskről Portosz barátommal. Szemmarin ( Tarnaszentmária--a szerk. ) éppen 1 futó pillantásra méltattam a többre érdemes templomot és máris a legritkábban járt utak egyikén kanyarogtam Szólát felé . Na,, itt sem lett jobb semmi az elmúlt 25 évben! A kilátás is ugyan az! // ni,, elbénáztam a feltöltést! Lesd meg a galáriámat! // Szerpentin le és fel meg megint és szuszogás. Éppen jókor értünk Szalókra, mert már kezdtem fáradni a sok fel-től. A pincébe be-be-be! Megkóstoltam néhány bort és eldőlt,, miből viszek. Két másfeles flaskával jöttem ki a napra. (( miért nem maradtam még?? )) Ismét néhány szerpentin Verpelét felé de közben morcos lett az idő és olyan szél amit már senki nem szeret szemből. Enni is kellett már ,mert a kalóriák csak égtek és fogytak. (1 zacskó keksz és 2 marék málna ) Verpelét előtt még eszembe jutott, jó bort kaptam-e a pénzemért? Nohát,, ezt ellenőrizni kell amíg látótávon belül vagyunk!! Jót kaptam. Mentünk tovább Tófalu és Vécs felé. Vécs előtt jót eprésztünk (( fáról és pirosat. volt is aztán röhögés, mert a fogunk is bekékült)) és újabb szerpentin. A vécsi tetőről láttuk a Kékes tömbjét és a végzetünket jelentő utolsó hegyet--Markaz után. Nem semmi látvány! // ide is kívánkozik 1 kép,, de minek is mondjam--galériám// Markazra érve megpihentünk a bezárt kocsma teraszán, mert már a szél is nagyon fárasztott bennünket. Az esőcskével együtt értünk oda és az időhúzás kelléke lett a batyuból előkerülő borocska. Bizony,, meghúztam mind a kettőt, (( szánom-bánom, de így volt )) hogy a fehér a pirossal odabenn erőt sugározzon nekem, hogy a hegyre kitoljon. Úgy is lett, kitolt. Esőcske el és mi a hegyre fel! -----közben csináltam képet és amíg ezzel ügyködtem a szél megnyomta az Ördög pedig elrántotta a bicómat. // csak nem megy az a képbiggyesztés! Ismét nézd meg a galériám ha még nem unod! // Nos,,a hegyen permetezett az esőcske de mi tekertünk rendületlenül. Nekem olyan piros lett a fejem, mint a borom. Szerintem az emelkedő és a tempó okán de Portosz ráfogta a sok kóstolgatásra. Miket talál ki ez a fickó ? Lefelé a lejtőn pedig beleütött a hideg a kezembe---na,, akkor hol volt a bor? Az egész túra csak 82 km volt de piszkosul elfáradtam. A sok emelkedő meg a szél az oka de a 3 liter bor nem hibás! Ajánlom ezt a túrát minden borbarátnak és minden borbarát barátnak! Gluggy!
TELJES VERZIÓ MEGTEKINTÉSE: Link