TELJES VERZIÓ MEGTEKINTÉSE: Link
Cím: Egy hideg éjjel története..
Címkék: kalandorok túrakaland domi pilis bivak
Blog Beljegyzés: 2011.04.16. Pilistető bivak Füstös kocsmában peregnek a kártyalapok, piros kilences, alsó majd egy király. A következő kör kezdőlapja pont ideillik.  Tök felső, elmosolyodom,  kortyolok a sörömből, leteszek egy királyt az asztalra. Időjárás jelentés megy a tv-ben.  Hideg éjszakára számíthatunk  -2-+2 fok. Április elején ez teljesen jó idő. Egy helyi ember megkérdezi hova tartunk, elmeséljük a tervünket egy mondatban. Vigyázzatok, hideg éjjel lesz. Van felszerelésetek? Megnyugtatjuk, igen van mindenünk. Elmosolyodik, a szemében az aggódás azonban nem múlt el. A pulthoz lép, kér egy sört. Megcsörren a telefonom. Megérkezett akire vártunk. Legea az utolsó befutó. TúrázóT, és Fidi lassan felérnek a szálláshoz, mi még csak most indulunk. Hátizsák a helyére kerül, utolsó korty sörök, és indulás! Anita, Legea, Csaba és én. Négyen Irány Pilistető!  Éppen hat órakor tesszük meg az első lépéseket, a nappali jó időnek már nyoma sincs.  Amint a nap alábukik a hegytetőn, érezhetően hidegebbre fordul az idő. Túraúton gyorsan haladunk felfelé, az első kilátópontig simán eljutunk, itt tartjuk az első pihenőt. Javában besötétedet már, gyönyörködünk a kivilágított települések látványában, a Kevélyek vonulatában, és a rengeteg csillagban.   A hold, mint valami lámpás világít,  szinte nappallá varázsolja az éjszakát. Épp telehold van, az égboltot bárányfelhők tarkítják, pár fényképet készítek, és uccu! Két pont között a legrövidebb az egyenes!  Irány a sziklákon keresztül Pilistető volt katonai bázis.  Igaz ez a legkalandosabb út, de mi épp ezért jöttünk! Egy keskeny ösvény vezet felfelé, néhol sziklákon mászunk keresztül, máshol fák között haladunk. Csípős hideg van, nulla közeli hőmérséklet, kicsit fúj a szél is... bővebben: http://turakaland.blogspot.com/2011/11/20110416-pilisteto-bivak.html