TELJES VERZIÓ MEGTEKINTÉSE: Link
Cím: 2011.04.23-25. Húsvét és Bihar hegyei
Címkék: kalandorok túrakaland domi bihar galbina kőköz domonkos lajos
Blog Beljegyzés: 2011.04.23-25. Húsvét és Bihar hegyei Hát ez is eljött, nyakunkon a Húsvét! Háromnapos hétvégét,  Erdélyben, a Bihar hegységben terveztük eltölteni.  Galbina-kőköz, Szamos-bazár és persze Csodavár, na meg a Bihari-havasok várnak ránk ezen a hétvégén. Anitával ketten vágunk neki . Meghirdettük a túrát azonban a sátrazás, ezer párszáz méteren, mínusz pár fokban, igencsak elriasztotta az embereket. Bár erre nem számítottunk, hisz őrültek vannak nem kevesen a csapatban. Péntek délután indulunk hat órakor Kecskemétről.   A határt már sötétben értük el,  Glavoj réten  éjjel fél kettőkor verünk sátrat.  A fűszálakon már megfagyott a harmat, fehéren világít a rét a holdfényben. Hátunkat összetolva, arcunknál csak egy kicsi rést hagyva alszunk. Ringatni nem kell, pillanatok alatt elnyom az álom.   Egy másik pesti csapat  is hasonló hétvégét tervezett.  Vadorral megbeszéltünk,  itt megkeressük egymást. Nincs nehéz dolgunk. Mivel szezon előtt vagyunk, két sátor, és a büfések faháza jöhet számításba. Vadorék a faházat „bérelték” ki éjszakai szállásnak. Reggel pár szót válltok velük. Ugyanazon az útvonalon mennek mint mi, csak másfél órával hamarabb indulnak. A hegyi mentők „focikunyhója”  felé tekintve elcsodálkozom egy pillanatra. Ilyen kicsi lenne a világ? Egy éve nyáron itt töltöttem egy hetet Biharban vándortúrázva. Épp egy esős nap után voltunk, szétázva bandáztunk a büfé kocsi melletti terasz alatt.  Pálinkásüveg az egyik kezünkben, fagyálló gyanánt, palacsinta a másikban kalória gyanánt. Közben a hegyi mentőkkel beszélgettünk, majd este  foci világbajnoki elődöntőt néztünk  a közeli Glavoj menedékházban. Álmomban nem gondoltam volna, vándortúrán ilyen exrta élvezethez fogok jutni egyszer! Közelebb megyek a salvamont kunyhó felé. Alig hiszek a szememnek! Kedves ismerősöket mindig öröm látni. Fél órát beszélgetünk, kiderül az elmúlt 10 hónapban alig jártak itt. Vakszerencsén múlott, hogy itt összefutottunk. Mindenesetre, én nagyon megörültem a találkozásnak. Sátrat összecsomagoljuk, bepakolunk a kocsiba mindent, amit nem akarunk cipelni magunkkal, hisz este ide fogunk visszaérkezni. Hátizsák a hátunkon, sárga körjelzés mentén  irány a Galbina- szirt.  Hó nagy része már elolvadt... Bővebben: http://turakaland.blogspot.com/2012/01/20110423-25-husvet-es-bihar-hegyei.html