Első tt.az idén már a7.teljesítésem,mégis más mint az előzök,hiába az erdőnek ezer az arca.Bár a gátra készültem de hát Szeged az nem itt van és egyébként sem csipem a sík vidéket csak ugye...kellene már egy síkvidéki hosszú táv hagy fejlődjön már a monotóniatürés is ugye.Mindegy majd jövőre.Hamar Hűvösvölgybe érek gyors nevezés,öltözés 7.40es indulás.Rajt csomagom nem veszem át pedig később jól jött volna.Kocogással kezdek de semmi nem működik bennem a sárgán fel a parkolóig,hú de kemény hamar HHH ismerős ponttőr kézfogás majd a kéken tovább leereszkedem fenyőgyöngyéhez itt már minden ok. velem,királyság.Továbbra is a kéket követjük nézem a tájat elmélkedem már meg is érkeztem az Árpád kilátóhoz éhes vagyok 2müzzlis szelet párkorty izolöty irány az Apáthy szikla szerintem a túra legszebb része.Majd a nemszeretem városi rész hamar túl jutok rajta és ismét erdei ösvényen nyomom,Szépjuhászné majd Nagy-Hárshegy leereszkedés Nagyrétre ponttőröktől szaloncukor pecsét és irány a cél.9.53 és ott vagyok ahol reggel.Profi szervezés végre normális virsli,meleg tea és egy kedves kérdés "még egy kör" nem élek a lehetőséggel szerintem sok a nev. díj.Hú hát ez is megszületett 10 évnyi teljesítmény túrázás után,az első iromány nem nagy durranás de hát tőlem... nehezebb volt ezt megszülni mint a 20km-ert legyűrni,vagy mégse?... inkább csak magamnak úgy feljegyzés gyanánt maradok inkább a futócipőnél Ja és az inditatás 2011karácsonya életem legszebb ajándéka Karácsonyi Dolina Túrák...