Túra és Túratárs kereső közösségi oldal
Üdv a Túratárs-on, jelenleg Vendégként vagy itt. Jelentkezz be vagy Regisztrálj itt <<<
TÚRATÁRS CHAT | RAKJ A KEDVENCEKBE
TÚRABLOGOK  
 

Valahogy úgy...
2013/09/27 11:59:52 Küldte: Antoine

Valahogy úgy volt, hogy a jászsági homokdombok közül kinézve, az utcánkkal szemben, tiszta időben épp a Kékestetőre lehet látni. Az meg mi kérdéssel kamaszkorban fészkelődni kezd az ember, az addigi tapasztalatokat átszűri és esetemben megéhezik, s a kevésnek tűnő hétköznapokat hétvégenként -hasonló habitusú ifjakkal karöltve-szellemi, lelki táplálkozással töltöttem, Mátra és Bükk kézenfekvő helyszínnel. Nem tudtuk akkor, hogy ez tulajdonképp sport. Ma sem húznám rá ezt a címkét, végül is csak középhegységi túrákba bonyolódtunk "országszerte". Valahogy úgy alakult, hogy afféle Rockenbauer mintát követtünk, a gerincekről, dombokról-hegyekről leereszkedtünk a falvakba, szeretgettük az utcákat, kutakat, borokat és ételt, a nyelvet.  Én szellemi utánjárásképpen kerestem elhunyt nagyszüleim vonásait, kezük munkájának hasonlóságait a bejárt tájakon. Nyilván mindez patetikusnak tűnhet, de mai gondolkodásomnak ezek a gyökerei. A túrázással közel kerültünk mindahhoz, ami fogy, de rajtunk keresztül marad. 





Bejegyzések 1 - 1-ig. Összes bejegyzésed: 1

lefejellek
2013/09/29 12:23:45

 Egyetértünk! A túrázással... (szerintem helyesebb, hogy általunk marad) de a lényeget jól megfogalmaztad!


Nem az számít milyen magasra mégy és hová (az csak a sznoboknak érték) hanem, hogy hogyan éled meg!


A Jászság gyönyörű, bár nem igazán hegyes-völgyes, de kedvelem. (Anyai nagyapám neve jazig (jász) eredetű. Talán azért?) Ritka és csak arra a tájegységre jellemző rovar és növényvilága vonzó egy természetimádó számára.


Sajnos az utóbbi évtizedekben úgy érzem, mintha indiában lenne. (Gondolom aki járt ott mostanában tudja értelmezni.)




*** Túratárs.com - Túra és Túratárs kereső közösségi oldal ***

Rendszerünkön keresztül a túrát és egyéb outdoor programokat kedvelő emberek megismerkedhetnek egymással, közös túrákat szervezhetnek melyet a túranaptárban helyezhetnek el vagy együtt csatlakozhatnak egyéb szervezett túrákhoz. Az oldalon lehetőség van saját profil kialakítására, melyen keresztül a tagok bemutatkozhatnak egymásnak, illetve feltölthetik kedvenc túrafotóikat. A kapcsolatfelvételről üzenőrendszer és chat gondoskodik.