Túra és Túratárs kereső közösségi oldal
Üdv a Túratárs-on, jelenleg Vendégként vagy itt. Jelentkezz be vagy Regisztrálj itt <<<
TÚRATÁRS CHAT | RAKJ A KEDVENCEKBE


<< Első  < Előző | Oldal:  1 | 2 |
Összes Megtekintés: 19164 - Összes Válasz: 13




Bejegyezte: Cserkesz - 2011/04/28 18:48:01


A Rafiki-t is néztem, az is 2 személyes de a Husky felállítva, majdnem fele akkora helyen elfér. Többnyire egyedül fogom használni. Állítólag ehhez is lehet alu rudat venni amit szerintem meg is fogok tenni.

Az alj vízállóságával kapcsolatban van valami tapasztalatod? Az eső utáni tocsogókat  esetleges aláfolyásokat hogyan bírja? Általában milyen tapasztatod van a sátorral kapcsolatban? Szélben, szellőzés meg ilyenek...

Ha tudsz légy szíves gyors választ küldj mert holnap meg szeretném venni.

Köszi


r0t0 írta:


Cserkesz írta:


Köszi a segítséget! Azt hiszem egy Husky Bizam lesz, ma megnéztem, jónak tűnik. Kicsi helyen elfér, a vízállósága is tűrhető, remélem beválik. Itthoni és Erdélyben, a Bihari-hegyekben szerintem ez is megfelelő lesz, úgysem fogok vele a svájci Alpokban vagy a Kaukázusban sátorozni.


r0t0 írta:

Az eladó be volt rúgva. Az aljzat mindig vastagabb és durvább, hogy bírja a talaj egyenetlenségeit és tocsogós talajon se ázzon be. Értelemszerűen a vízállósága is sokkal jobb. Ez még a 6e forintos teszkós sátrak esetében is így van.

Más: A Troll és a Troll S az két külön modell, nézd meg a gyártó honlapján.

Nekem is ilyen van! De ha most vennék akkor már Rafikiben gondolkoznék. Láttam Szgáborét és összehasonlítottam a sajátommal, övé sokkal jobb... azóta irigykedek.

A lap tetejére




Bejegyezte: Ejszaka_Portyazo - 2011/05/11 10:25:45


Coleman Splash?


Bár nem tudom, még lehet-e kapni, de nekem magashegyen, erős szélben, esőben fagypont körül bevállt annak ellenére is, hogy nem túl nagy vízállósági értékeket adtak meg hozzá és mint könnyű trekking sátrat hirdették.

A nomadsport.eu -n 16000 Forintomba fájt  2 éve (2 személyes)

hátrány: hosszabb túratársaknak lehet kicsi, én 186 centivel épphogy elvoltam benne, ennél magasabb embereknek szerintem felejtős, vagy feküdjenek átlósan :)

/ehhez kapcsolódó előny: kis légtér, jó hőtartás, jól szabályozható légzőnyílások, páralecsapódás nulla*lehet a szélnek is köszönhető**/



...persze ez is csak egy vélemény, én ezt próbáltam meg a teszkós sátrat (mondjuk azon is én lepődtem meg a legjobban, mikor már megvolt évek óta és kíváncsiságból felállítottam a kertben, egy hetes esőzés + jégeső ellenére is teljesen száraz maradt belül az egyréteges teszkós 1 rétegű!!! - na de persze ezt nem ajánlom senkinek, csupán kivételnek tekintem, ami erősíti a szabályt!!!)

(egy kis negatívum: azért a tacskó sem hazudtolta meg magát: a csomagból hiányzott a tető, amit 0,5x0,5 m -es nejlondarabbal pótoltam.)

A lap tetejére




Bejegyezte: Cserkesz - 2011/05/12 20:04:14


Köszi! Kb 2 hete vettem egy Husky Bizam -ot. Remélem jó lesz. Hamarosan meglesz a főpróba.

Üdv Attila


Ejszaka_Portyazo írta:

Coleman Splash?


Bár nem tudom, még lehet-e kapni, de nekem magashegyen, erős szélben, esőben fagypont körül bevállt annak ellenére is, hogy nem túl nagy vízállósági értékeket adtak meg hozzá és mint könnyű trekking sátrat hirdették.

A nomadsport.eu -n 16000 Forintomba fájt  2 éve (2 személyes)

hátrány: hosszabb túratársaknak lehet kicsi, én 186 centivel épphogy elvoltam benne, ennél magasabb embereknek szerintem felejtős, vagy feküdjenek átlósan :)

/ehhez kapcsolódó előny: kis légtér, jó hőtartás, jól szabályozható légzőnyílások, páralecsapódás nulla*lehet a szélnek is köszönhető**/



...persze ez is csak egy vélemény, én ezt próbáltam meg a teszkós sátrat (mondjuk azon is én lepődtem meg a legjobban, mikor már megvolt évek óta és kíváncsiságból felállítottam a kertben, egy hetes esőzés + jégeső ellenére is teljesen száraz maradt belül az egyréteges teszkós 1 rétegű!!! - na de persze ezt nem ajánlom senkinek, csupán kivételnek tekintem, ami erősíti a szabályt!!!)

(egy kis negatívum: azért a tacskó sem hazudtolta meg magát: a csomagból hiányzott a tető, amit 0,5x0,5 m -es nejlondarabbal pótoltam.)

A lap tetejére




Bejegyezte: cztamas - 2011/05/18 20:01:10


Szevasztok!

Én egy Loap Swift sátrat tudtam venni 4 éve a Nomádba utolsó darabot 24ezerért (48ért van máshol).

Ez egy 2 bejáratos, kétszemélyes kétrétegű kicsi könnyű, önmagában megálló túrasátor. A 2 bejárat nemcsak parasztvakítás, melegbe nagyon jól szellőzik ha kitárod mindkét oldalát és praktikus is.

Adatai szerint alul 5000, felül 3000.

Sajnos nem lakok benne minden nap, de azért kapott ezt-azt a 4 év alatt.

Magas-Tátrában kétnapos eső a rendesebb fajtából. Velencei-tó eső. VOLT fesztivál 4 nap abból 1.5 nap zivatarjégeső (körülöttünk mindenki pánikolt mentett, mi nyugodtan iszogattunk).

Imádom és csak ajánlani tudom, bár már ezt a típust nem lehet kapni, de Loap-ban sem csalódsz szerintem.

Egyszer láttam egy blogot, ahol egy Husky sátrat vett a koléga és neki a varráshegesztés a kupola tetején csak úgy csorgatta be a vizet Erdélyben, de utólag kiderült hogy egyedi gyártási hiba volt. Nem árt óvatosnak lenni, főleg mert ezek drága szerszámok és nem a nappaliban használja az ember.

SZép estét!!!!





--------------------------------------------------------------
"because where we are going there are no doors to pass through, we don't have to pay a cover and of course we never have to wear a tie" (Jorge Atramiz)
A lap tetejére
2024/03/19
<< Első  < Előző | Oldal:  1 | 2 |



*** Túratárs.com - Túra és Túratárs kereső közösségi oldal ***

Rendszerünkön keresztül a túrát és egyéb outdoor programokat kedvelő emberek megismerkedhetnek egymással, közös túrákat szervezhetnek melyet a túranaptárban helyezhetnek el vagy együtt csatlakozhatnak egyéb szervezett túrákhoz. Az oldalon lehetőség van saját profil kialakítására, melyen keresztül a tagok bemutatkozhatnak egymásnak, illetve feltölthetik kedvenc túrafotóikat. A kapcsolatfelvételről üzenőrendszer és chat gondoskodik.