Túra és Túratárs kereső közösségi oldal
Üdv a Túratárs-on, jelenleg Vendégként vagy itt. Jelentkezz be vagy Regisztrálj itt <<<
TÚRATÁRS CHAT | RAKJ A KEDVENCEKBE


Oldal:  1 | 2 | Következő >  Utolsó >>
Összes Megtekintés: 19163 - Összes Válasz: 13

Bejegyezte: Cserkesz 2011/04/25 10:20:50


Sziasztok! Sátor vásárlásra készülök, ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. Ha valakinek van tapasztalata a sátrakkal kapcsolatban legyen szíves ossza meg velem.

1-2 személyes dupla falú, az esőt jól bíró (legalább 3000mm vagy ennél több), 3 esetleg 4 évszakos sátrat szeretnék. Az alj is legyen minél vízálóbb. Állítólag minimum 5000mm -nél gyengébbet nem érdemes venni, de inkább a 8000 - 100000-hez közelítsen. Ezt ajánlották akikkel eddig beszéltem.

Az aljjal kapcsolatban még azt szeretném kérdezni, hogy ezek az új tipusú sűrű szövésű aljak jobbak, vagy a kicsit régebbi, műanyag PU vagy PE bevonatúak. Nekem ez utóbiak közül való van, ami még sosem nedvesedett át, de az idő már eljárt fölötte és nem hiszem hogy lehet kapni, csak a Decathlonban láttam ilyet de annak túl nagy a csomagja.

Rudazat alu ami stabilabb és ellenállóbb, vagy az üvegszálas is elegendő?

Összecsomagolva kis helyigényű és aránylag könnyű. Felállítva se foglaljon el falunyi területet és szélben is elég stabil. Esetleg olyan márkát amelyiknél nagyobb színválaszték van, mert valami visszafogottabb színűt, természetbe illeszkedőt szeretnék, a rikító, csiri-csáré színű dolgokat nem igazán kedvelem.

Leginkább hazai körülmények között és Erdélyben esetleg Felvidéken használnám túrázások alkalmával, max 2500m magasságig. Legalábbis egyelőre így néz ki.

Az ára se verdesse a csillagos eget, és kinél, hol érdemes ilyesmi után kutakodni, hol lehet olcsóbban megvásárolni ?

Tudnátok tapasztalat alapján valamit ajánlani?

Előre is köszönöm a válaszokat.





Bejegyezte: Cserkesz - 2011/04/25 17:36:19


Köszi a figyelmeztetést. Ezzel tisztában vagyok, ezért kértem segítséget itt, hátha valakinek van tapasztalata valamelyik sátorral kapcsolatban. Nekem egy régebbi tipusú háztető formájú román sátram van ami eddig még sosem ázott be, pedig átélt egy-két szép zuhét, de már kezd bomladozni itt -ott az alja, ezért szeretnék egy másikat, egy könnyű, aránylag jó minőségű kupolasátrat, kb. 30e-t szánnék rá.


r0t0 írta:

Hali!

A vízállósághoz: eszedbe ne jusson vagyonokat fizetni a csak papíron 5000mmes + sátrakért! Kérdezz meg igazán tapasztalt embereket, megmondják neked: az expedíciós, 500 euros sátrak is be tudnak ázni!

Ha özönvízre vagy jégkorszakra is készülsz, akkor mindenképp külön esővédő ponyvát szerezz be VAGY egyszerűen háztartási boltból vastagabb nejlonfóliát, amit erős szélben gumipókokkal rögzíthetsz rá a sátorra.

Üvegszálas műanyag olcsó... de törik. Alu drága, de nem törik. :)

Szerintem próbálkozz a vaterán. :)

A lap tetejére




Bejegyezte: Cserkesz - 2011/04/25 19:06:06


Leginkább Salewa-t vennék de ilyen áron nem találtam, a legolcsóbb, a 2 személyes Salewa Denali 49e.ft


r0t0 írta:

2 személyes sátor esetén 20-25 körül Husky vagy Salewa márkákban gondolkoznék, 30-35 körül RP vagy Rafiki.(ezek magyar gyártók!)

A lap tetejére




Bejegyezte: gyozo - 2011/04/26 17:29:34



Cserkesz írta:

Sziasztok! Sátor vásárlásra készülök.....


Egy praktikus tanács:

szerintem remek, ha a hálórészt kapcsokkal kell a rudazathoz erősíteni.

Lásd itt a képen:

http://n1.vatera.hu/photos/af/1e/6a65_2_300.jpg

A legnagyobb esőben is módot ad a kűlsö réteg felállítása után a hálófülke felcsatolására, így az csont száraz marad. (bontásnál szintén)

Én egy Hannah Troll-s modelt nyúzok évek óta, Alpok, Pádis, hetes esőkben sem volt beázás. Most váltok 3 személyesre és a Husky-val szemezgetek. Akciós árakon nyomják több helyen. Viszonylag könnyűek, kicsi csomagméretűek.





--------------------------------------------------------------
,,…sohasem az a fontos, hogy milyen messze, milyen magasra ment az ember, s az sem, hogy milyen nehezen – csakis az, milyen élményeket hozott magával haza.” (Karl Lukan)
A lap tetejére




Bejegyezte: Cserkesz - 2011/04/26 21:55:25


Tulajdonképpen a Huskykat én is nézegetem és a Bret nevű meg is felelne, csak ne lenne bordó, hanem mondjuk zöld ami nem virít 10 kilóméterről. Azt hiszem valamelyik 2 személyest megveszem, egy Bizam vagy egy Sawaj lesz az áldozat. Esetleg a Hannah Compact 2-vel szemezgetek még, bár e két utóbbinak az árától mintha máris a fogaimat húznák.


gyozo írta:


Cserkesz írta:

Sziasztok! Sátor vásárlásra készülök.....


Egy praktikus tanács:

szerintem remek, ha a hálórészt kapcsokkal kell a rudazathoz erősíteni.

Lásd itt a képen:

http://n1.vatera.hu/photos/af/1e/6a65_2_300.jpg

A legnagyobb esőben is módot ad a kűlsö réteg felállítása után a hálófülke felcsatolására, így az csont száraz marad. (bontásnál szintén)

Én egy Hannah Troll-s modelt nyúzok évek óta, Alpok, Pádis, hetes esőkben sem volt beázás. Most váltok 3 személyesre és a Husky-val szemezgetek. Akciós árakon nyomják több helyen. Viszonylag könnyűek, kicsi csomagméretűek.

A lap tetejére




Bejegyezte: Cserkesz - 2011/04/26 22:06:54


...ja és bocsi, valamit elfelejtettem. Légy szíves nézd már meg hogy a Troll S nek a cetlijén, ha még rajta van és még látható, mennyi vízállóságot tüntettek fel az aljának. A Mountex honlapján megnéztem, ott 10000mm-t írnak, de az eladó azt mondta, hogy ott nem jól adták meg, mert az is csak 3000 mint a fedőlapé. Esetleg ez a títpus is érdekelne.

Előre is köszi


gyozo írta:


Cserkesz írta:

Sziasztok! Sátor vásárlásra készülök.....


Egy praktikus tanács:

szerintem remek, ha a hálórészt kapcsokkal kell a rudazathoz erősíteni.

Lásd itt a képen:

http://n1.vatera.hu/photos/af/1e/6a65_2_300.jpg

A legnagyobb esőben is módot ad a kűlsö réteg felállítása után a hálófülke felcsatolására, így az csont száraz marad. (bontásnál szintén)

Én egy Hannah Troll-s modelt nyúzok évek óta, Alpok, Pádis, hetes esőkben sem volt beázás. Most váltok 3 személyesre és a Husky-val szemezgetek. Akciós árakon nyomják több helyen. Viszonylag könnyűek, kicsi csomagméretűek.

A lap tetejére




Bejegyezte: gyozo - 2011/04/26 22:26:20



Cserkesz írta:

...ja és bocsi, valamit elfelejtettem.


Gyakorlatilag a cimkék már olvashatatlanok :)

Az biztosan állíthatom, a Glavoi réten gyakran (na jó, csak kétszer) 3-5  cm-es víz hömpölygött a sátor körül a patak felé...semmi nyoma nem volt belül :) Valahol megvannak a fotók is.

Neten biztosan találsz hiteles adatokat.... de sosem a katalógus számít, én is ajánlás alapján vettem.





--------------------------------------------------------------
,,…sohasem az a fontos, hogy milyen messze, milyen magasra ment az ember, s az sem, hogy milyen nehezen – csakis az, milyen élményeket hozott magával haza.” (Karl Lukan)
A lap tetejére




Bejegyezte: furge - 2011/04/27 20:05:27



r0t0 írta:

Az eladó be volt rúgva. Az aljzat mindig vastagabb és durvább, hogy bírja a talaj egyenetlenségeit és tocsogós talajon se ázzon be. Értelemszerűen a vízállósága is sokkal jobb. Ez még a 6e forintos teszkós sátrak esetében is így van.

Más: A Troll és a Troll S az két külön modell, nézd meg a gyártó honlapján.

Saját tapasztalat, hogy az olcsóbb sátor alulról (igaz volt kb 3 éves, ami azért egy sátornál nem kor szerintem) beázott. Felülről nem, csak alulról.

És tudjátok, hogy hol? A Glavoj réten   Az viszont igaz, hogy belülről kifelé, már sokkal nehezebben engedte ki a vizet





--------------------------------------------------------------
A túristasághoz nem csak láb kell,hanem lélek is!
A lap tetejére




Bejegyezte: Cserkesz - 2011/04/27 21:06:13



Köszi a segítséget! Azt hiszem egy Husky Bizam lesz, ma megnéztem, jónak tűnik. Kicsi helyen elfér, a vízállósága is tűrhető, remélem beválik. Itthoni és Erdélyben, a Bihari-hegyekben szerintem ez is megfelelő lesz, úgysem fogok vele a svájci Alpokban vagy a Kaukázusban sátorozni.


r0t0 írta:

Az eladó be volt rúgva. Az aljzat mindig vastagabb és durvább, hogy bírja a talaj egyenetlenségeit és tocsogós talajon se ázzon be. Értelemszerűen a vízállósága is sokkal jobb. Ez még a 6e forintos teszkós sátrak esetében is így van.

Más: A Troll és a Troll S az két külön modell, nézd meg a gyártó honlapján.

A lap tetejére




Bejegyezte: SzGabor - 2011/04/28 12:44:07


végre nem csak a pálinkától dagad a májam

http://www.mountex.hu/termek/10202-305-0

3éve akciósan 12,990ért vettem, aztán 2 éve vettem egy kisebbet a Tescoban "fesztivál sátornak" 4-5,000ért amiben nagyon kellemesen csalódtam miután 12órás esőben nem ázott át, most április elején a Zemplénben pedig a széllel dacolt sikerrel.




r0t0 írta:


Cserkesz írta:


Köszi a segítséget! Azt hiszem egy Husky Bizam lesz, ma megnéztem, jónak tűnik. Kicsi helyen elfér, a vízállósága is tűrhető, remélem beválik. Itthoni és Erdélyben, a Bihari-hegyekben szerintem ez is megfelelő lesz, úgysem fogok vele a svájci Alpokban vagy a Kaukázusban sátorozni.


r0t0 írta:

Az eladó be volt rúgva. Az aljzat mindig vastagabb és durvább, hogy bírja a talaj egyenetlenségeit és tocsogós talajon se ázzon be. Értelemszerűen a vízállósága is sokkal jobb. Ez még a 6e forintos teszkós sátrak esetében is így van.

Más: A Troll és a Troll S az két külön modell, nézd meg a gyártó honlapján.

Nekem is ilyen van! De ha most vennék akkor már Rafikiben gondolkoznék. Láttam Szgáborét és összehasonlítottam a sajátommal, övé sokkal jobb... azóta irigykedek.

A lap tetejére
2024/03/19
Oldal:  1 | 2 | Következő >  Utolsó >>



*** Túratárs.com - Túra és Túratárs kereső közösségi oldal ***

Rendszerünkön keresztül a túrát és egyéb outdoor programokat kedvelő emberek megismerkedhetnek egymással, közös túrákat szervezhetnek melyet a túranaptárban helyezhetnek el vagy együtt csatlakozhatnak egyéb szervezett túrákhoz. Az oldalon lehetőség van saját profil kialakítására, melyen keresztül a tagok bemutatkozhatnak egymásnak, illetve feltölthetik kedvenc túrafotóikat. A kapcsolatfelvételről üzenőrendszer és chat gondoskodik.