Túra és Túratárs kereső közösségi oldal
Üdv a Túratárs-on, jelenleg Vendégként vagy itt. Jelentkezz be vagy Regisztrálj itt <<<
TÚRATÁRS CHAT | RAKJ A KEDVENCEKBE


Összes Megtekintés: 7204 - Összes Válasz: 6

Bejegyezte: dalos 2011/12/05 23:16:18


Kedves Túratársak!

Szeretném ha megosztanátok velem esetleges saját tapasztalatokat, megoldásokat, praktikákat.

A probléma: többnapos, nagyzsákos túrákon, comb, lágyéktájék, ritkábban a farpofák kellemetlen kidörzsölődése, bepirosodása, Elég kellemetlen érzés így haladni.

Mindenféle szintetikus csodaszálból szőtt alsók nekem sajnos drágák, örülnék, ha tudnátok segíteni, ha ismertek megoldás(oka)t.

Köszönettel: dalos





Bejegyezte: Angyom - 2011/12/06 18:19:57


Szerintem nem az alsóval van a probléma, hanem a gatyával inkább. De ez is csak részben igaz. Ha a combodnál nagyon bő, akkor ott  lobog és egyértelműen kidörzsölheti. Na erre még rájön az izzadás, ami végképp a rosszhoz vezet. Viszont ha szűk a gatyó, mint a rendes túranadrágok, akkor sokkal kisebb az ilyen esetek kialakulásának esélye. Próbáltam nyáron direkt klettersteigekhez való gatyát, olyan feszes volt, mintha valami női cuccot kaptam volna fel. De ebben azért jóval kisebb az esélye a kidörzsölésnek. Alapban nem mozog a combod szabadon a nadrágban, ééés az izzadást is kivezeti biztosan valamennyire. Elvégre 90-100 euró(Németo.) körül indulnak a normálisak. És a túranadrágok is. Na igen, rohadt sok pénz, de tényleg jók. Anyagilag és anatómiailag is.

Plusszban a kezelésre érdemes szerintem hintőport is vinni, és mondjuk esténként lekezelni a kidörzsölt részt. Bár nálam országúti kerékpározásnál szokott nyáron előjönni a gond (pedig a gatyó feszes), a hintőpor segített mindig. 

Fogalmam nincs, van-e az itteni leírásomban használható rész, ez inkább az én tapasztalatom. Üdv! 





--------------------------------------------------------------
Magasra fel!
A lap tetejére




Bejegyezte: NOMAD70 - 2011/12/09 21:20:09


Üdv!

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

A bő gatya nem jó.

Elsősorban minél  tisztábban kellene tartani ,amennyire lehet, ezeket a hajlatokat.

Ez egy nomád túrán nem olyan egyszerű mint otthon, de meg kell oldani.

Aztán mivel ez a művelet a körülmények miatt úgyse fog 100%-ig sikerülni, jöhet a hintőpor.

Mert akkor legalább próbáljuk szárazon tartani.

Végülis a legtöbb gond a dörzsölésen kivül, a nedves és meleg helyen beinduló bacik és gombák miatt van.

Aztán amikor a sok bűvészkedés ellenére mégis jön a pirosodás akkor vegyük elő az eddig rejtegetett neogranormon kenőcsünket....

A lap tetejére




Bejegyezte: dalos - 2011/12/09 23:16:09


Nagyon köszönöm mindannyiótoknak! Nagyon hasznos tanácsokat kaptam!

A lap tetejére




Bejegyezte: gabbi - 2011/12/10 19:10:43


Nekem a Sudocrem is bevált. Még előnye talán, hogy állagából adódóan nagyon kevés kell belőle, egy 25 grammos kis tégely hetekig elég.

A lap tetejére




Bejegyezte: orsipanka - 2012/01/11 16:17:40


Szia!

Egynapos hosszabb túrákon is felmerültek hasonló problémák.

Megoldás:

- szűk nadrág aláöltözetnek: olcsóbb futónadrág is jó erre, az Aldiban 4 ezer teljes áron, de gyakran van akciósan 3 ezerért, de turkálóban is ki lehet fogni jókat

-kenegetés megelőzésnek is, mindenki másra esküszik, leggyakoribbak: neugranormon, vazelin, babaolaj, sötétkék fémdobozos nivea krém, ha nincs más kéznél szőlőzsír (én a niveát szoktam vinni magammal, az mindenre jó: szlőzsír, kéz-és arckrém helyett, és kidörzsölésre is)





--------------------------------------------------------------
The Mountains are calling and I must go.
A lap tetejére




Bejegyezte: dalos - 2012/01/11 16:24:53


Nagyon köszönöm! :) Boldog Új Évet!


orsipanka írta:

Szia!

Egynapos hosszabb túrákon is felmerültek hasonló problémák.

Megoldás:

- szűk nadrág aláöltözetnek: olcsóbb futónadrág is jó erre, az Aldiban 4 ezer teljes áron, de gyakran van akciósan 3 ezerért, de turkálóban is ki lehet fogni jókat

-kenegetés megelőzésnek is, mindenki másra esküszik, leggyakoribbak: neugranormon, vazelin, babaolaj, sötétkék fémdobozos nivea krém, ha nincs más kéznél szőlőzsír (én a niveát szoktam vinni magammal, az mindenre jó: szlőzsír, kéz-és arckrém helyett, és kidörzsölésre is)

A lap tetejére
2024/04/26



*** Túratárs.com - Túra és Túratárs kereső közösségi oldal ***

Rendszerünkön keresztül a túrát és egyéb outdoor programokat kedvelő emberek megismerkedhetnek egymással, közös túrákat szervezhetnek melyet a túranaptárban helyezhetnek el vagy együtt csatlakozhatnak egyéb szervezett túrákhoz. Az oldalon lehetőség van saját profil kialakítására, melyen keresztül a tagok bemutatkozhatnak egymásnak, illetve feltölthetik kedvenc túrafotóikat. A kapcsolatfelvételről üzenőrendszer és chat gondoskodik.