TELJES VERZIÓ MEGTEKINTÉSE: Link
Cím: S-h-e-f-f-i-e-l-d 2011
Címkék:
Blog Beljegyzés: Kicsit most lélektani szempontból venném angliát, max törlik a blogot.   Sokan azt mondják, hogy az angolok olyan kedvesek. Igen azok. Eleinte engem is meglepett, aztán mikor felfedeztem hogy ez mekkora egy nagy álarc az egész, iszonyatosan megundorodtam az angol emberektől. Olyan mintha egy nagy rózsaszín leplet terítettek volna erre az egész országra, szinte mindenki íratlan szabályként tudja, hogy melyik szituációban mit illik és mit nem illik mondani. És a végsőkig kitartanak idióta elveik mellett és egy percre sem tudnak őszinték lenni. Mert azt nem szabad. Itt ha eltört a kezed például és megkérdezi egy ismerős hogy „Hogy vagy? Fáj?” nem válaszolhatod azt hogy igen, habár eléggé nagyon fájni tud egy csonttörés.. Helyette ezt kell mondani: „Nem köszönöm, jól vagyok” vagy ezt: „Egy egészen kicsit de most már egyáltalán nincs baja” Az is furcsa -számomra legalábbis- hogy olyan szavakkal dobálóznak amiknek – nekem- sokkal mélyebb jelentéssel bírnak. Például, volt itt most már másodjára egy hölgy, és ő is tipikus angol, ergó vele se birok hosszabb távon egy levegőt szívni. Affektálva magashangon nyávogva beszélnek plusz még meg is fogja a karomat vagy a hátamhoz ér hozzá ha beszél, és a mondatai végére oda teszi hogy: „my love”   -drágám, kedvesem meg ilyen szerű jelentései vannak.   Aztán ott a másik, amin ki akadok... magamba persze. Az az „Are you alright?” azaz „jól vagy?”. Tízperc alatt minimum ötször megkérdezik. És mindig csak azt szabad mondani hogy „yes”. Néha egyszerűen vissza szeretnék kérdezni, hogy komolyan érdekli-e, mert akkor üljünk le és elmesélem hogy hogy vagyok, mit érzek.   ------------------------------------------------------------------   Ma rájöttem, hogy nem hogy nem jobb itt, hanem egyenes rosszabb mint Mo-n. Persze otthon is sok ilyen esz.a.er. alak van. Bár van munkám, mégis feladtam egy hirdetést hogy asap és 20 éves meg hebrencs munkát keres, plusz jelentkeztem pultosnak, jó pár helyre be is hívtak. De nem mentem el. Kb 5 ajánlatot kapásból elutasítottam, mert ilyenek voltak hogy call me on:... meg fotó kell rólad.. Mindig bajba sodornak a szomorúszemeim. Kiakasztó hogy az ilyen dolgokra nem bírok ráérezni, hogy nem jó, hogy nem kéne. Szóval van egy bár london külvárosaba, pultosnak kéne menni oda, most épül, kedves főnök. Szerintem. Google szerint: „ A PERVERT who lured women into meeting him through the website Gumtree with the promise of bar work has been sentenced for sexual assault.  „ Aki nem érti az most fordítsa le magától(-elnézést), mert én még egyszer nem akarok ránézni erre a szövegre.   Szóval lényeg a lényeg hogy otthon azért ilyenbe még nem botlottam bele. Úgy tűnik itt két véglet van vagy tényleg így meg lehet bolondulni az állandó megjátszásba  Hajajj majdnem elfelejtetem közölni, találtam Spár boltot, amit én eddig azt hittem hogy magyar, de nem hogy nincs benne egy csipetnyi magyar, az eladó még az angolt se értette… húsz féleképp definiáltam és activiztem el neki azt hogy tusfürdőt szeretnék… mikor megértették (odahivta a kollégáját is   ) közölték hogy áááá ők azt nem árulnak.  Vettem dairy milk caramelt   2font 35penny-ért meg gumicukrot 39pennyért. Egy órám volt amugy az egészre hogy átszaladjak(!) a szomszéd(!) városba(!)      Ez idő alatt ha 10 szer nem eredt el az eső akkor egyszer sem. Egyszer egy férfi azt mondta nekem, hogy hát igen ez anglia: négy évszak egy nap alatt. Ez mindig eszembe jut. Még nevettem is hogy na most járunk az ősznél… Visszavonom azt hogy az angol fiúk csak az angol lányokra buknak –már ha írtam ilyesmit, nem emlékszem már. Kezdődik majd ittis már ez     írhatom le megint a bénábbnál bénább sztorikat.   Multkor, elmentünk az öregjánnyal (akire vigyázok) taxival a kórházba –kaptam egy javaslatot egy kedves baráttól, hogy akár ott is hagyhatom. Hallgatnom kellett volna rá   Na mindegy, szóval igaz hogy valami bevándorló volt a taxis (szinte minden taxis az itt) én ilyen latinos mexikóinak néztem de nemtudom mivolt igazából, kapucsínó volt, de jó arányban higítva  Hátul ültem, nem tudom mióta sasolhatott a tükörbe, de egyszer csak megszólalt hogy francia vagyok –e. Mondtam hogy nem, miért te? és blabla. Hamiskás tekintet meg még több kérdés.. „jjaa hogy te ő rá vigyázol?”- fejével a kliensem felé bökve- mondom – „yep” – hangsúlyozom az öreg lady elöl ült a taxiban, a srác mellett, bal oldalt     szóval mondta hogy bizony őrá is vigyázhatnék. Meg gondozhatnám… „igeeeen?” –mondom- miért beteg vagy?.. Sajnos nem értékelte a fanyar humoromat     Bár még holnap lehet őt hivom ki mikor taxit rendelek     Ja igen holnap költözök és több izgalom lesz az életembe, várhatóan pozitív. Portugálokhoz 2 kis nyuszigyerekhez, sajnos két hét múlva pedig szökök tőlük haza. Vagy nem sajnos. Vagy csak ugy megunom az egészet és foglalok egy repjegyet haza. Tervbe van véve kirándulás még ide oda, szóval pozítivabb hangvételű leírások is várhatóak még  Pacsii, Fule (meg a nagyon nagyon hiányzó Potty-om  )