TELJES VERZIÓ MEGTEKINTÉSE: Link
Cím: T-h-e L-a-d-y
Címkék:
Blog Beljegyzés: Nos, most lássuk az én saját angol zombimat    Hajnali fél 7 van. Azaz kb 6kor keltem. Éjfélkor feküdtem. És fél 4 kor meg 4 kor is felriadtam. Nem azért mert az álmodtam hogy lekésem a mai buszomat, hanem mert az öreg lady felkelt hogy „little room”-oljon egyet...   Szerintem ennél fogva érthető miért vok 7 napja kicsit fáradékonyabb...   Mikor kaptam az emilt, hogy lenne kliens akihez ki kell jönni, utólag nézve jól elrontottam- vagy lehet nem az én hibám volt- mert a nevén kívül, semmit azaz SEMMIT nem tudtam róla. 3 mailen át könyörögtem a cégemnek hogy leaglább a várost mondják el, mert akkor úgy foglalaom a repülőt hogy ne 5 órát utazzak... persze meg ahogy én ezt is elképzeltem. Indulás elötti 2. estén kaptam meg csak úgy a pontos címet hogy hova kell menni.   Szóval Mrs. Norrisz -a név fake, és ha vkinek ismerős igen a herripotterből van, de nem az én agyszüleményem  .   1920-as születésű, nem hall normálisan, nem besszzél normálisan, plusz lassú, de úgy értem tényleg. Lehet most vesztek pár olvasót, de én akkor is úgy vagyok vele hogy szerintem azért 90éves nem kéne ilyen zombikat életbentartani, ha már kb semmit nem tud magától megcsinálni, nem lát jól, nem hall jól, nem beszél jól, nem érez a kezeivel. Fura hogy egyedül az izlelés az ami megmarad ilyen korra egyébként, legalábbis nála úgy tünik -a szaglást nemtom mert nem szimatolt még elöttem  Mikor általános infókat kaptam az elözö gondozó lánytól, volt egy ilyen: Szereti a színházat. Jaajdejóó mondom azt énis, főleg a balettot. Sajnos mint később kiderült az öregjány nem csak nézni szeretia színdarabokat, hanem rendezni is…   Első nap „A mélyhűtő” darabot tekinthettük meg kb 5 -egésznap tartó- felvonásban. Ugyanis bátorkodtam a halat a csirkét a kenyeret és a tejet, meg a joghurtot (5kg kenyér és 5l tej meg 3l joghurt) lefagyasztani mivel a hűtő már dugig volt, arról nem beszélve hogy a fagyaszóban mégtöbbet találtam az említett dolgokból. DE amit ÉÉÉÉNNN raktam be azt nem szabad. Ennek következménye képp, két órán (!) keresztül állt a fagyasztó előtt kivett mindent, és mindennek elolvasta az elkészítési útmutatóját, méghozzá nagyítóval (!!!)   én a 10 percnél kiborultam, plusz a fagyasztó is elkezdett sikitani hogy több mint félperce (!) nyitva van. Szóval eljöttem. 3 nappal rá megtaláltam azokat a cuccokat amiket a fagyasztóból eltünni véltem: ki volt pakolva a polcra, mert a drága kivette és ott hagyta. De persze nem ám zöldség volt ez vagy kenyér, nem, hal és csirke...   Theatre vol. 2: „A magára hagyott öregasszony”   Történt ugyan hogy én naiv megint elmertem hinni amit mondtak, azaz nagy boldogan újságolta a lady hogy amíg ő ebédután alszik addig én menjek el -utasításban fogalmazott- sétálni. Nagy lelkesen rajzolt térképet, plusz a valódin is megmutatta hogy merre menjek én pedig nagy lelkesen el is indultam, vééégreee szabad vagyok nem szól aza okoska csengő amit nyomkod ha hív. Futhatok, sétálhatok levegőzhetek kedvemre, bármerre, mert akárhova indulok valahogy sosem tévedek el és visszajutok az eredeti pontra, még ha másik úton is jövök vissza. Egyébként ilyenkor megint működnek a megérzések hogy balra vagy jobbra... na mindegy. Szóval nagy mosolyogva –amit   amúgy régóta nem- visszaértem, pont   akkor volt ott a régebben említett Adrian, a lámpás fazon. Pár perccel rá, lelettem szúrva a lédi által hogy hogy mertem én elmenni, és egyedül hagyni amíg aludt. Mondtam neki hogy ő mondta hogy mejnek el, és még rajzolt is térképet, meg meg is mutatta hogy melyik utca merre. A valász ennyi volt: „Igeeeeen?” szomorú sóhaj meg lebiggyesztett száj. Persze utána még órágik magyarázta hogy ha ő szívrohamot kap és egyedül van meghal, nem világosítottam fel, hogy nagy valószínűséggel akkor is meghalna ha én itt vagyok, mert az időm 80% át a szobámban töltöm ha szabad vagyok épp. Mint most.   Neféljetek van ez még tovább is  Theatre vol 3. „Úristenmostmileeesssz?!”   3 felvonásos angol dráma, magyar thriller. Ez fájt a legjobban, ugyanis itt már kezdem megyilni és nevettünk is néha együtt, aztán fordul egyet, meg mégegyet és bekattant, biztos unatkozik amúgy vagy én nemtudom. Pontosan 12.15perc délután. Azaz az egyik gyógyszer idejének bevételének időpontja megkésve egy hajszálnyit. Igazából a tabletta ott várta már 12.05 perc óta az asztalon, de nem. Neki powerkodni kell. Hallom hogy a szokottnál gyorsabban közlekedik le a lépcsőn. Mondom jézusisten mi lesz már megint. Hát nem csalódtam nagyot, bejön az étkezőbe, hisztérikusan szuszog és magasabb hangon hisztizik hogy ééén nem gondozom őt és nem figyelek oda a gyógyszereire. Mondom mirő' beszész'? - és hogy őőőő ezért bevette a délután gyógyszerét     na itt megijedtem, aztán gondolkoztam kicsit hogy a déli és a délutáni is egy pirula vagyis ugyan az a kettő, de dózisra mindenre, mondtam is neki hogy jólvan semmi baj ne aggódjon egyforma a két tabletta. Aztán elkezd velem kiabálni: deeee ééén ne mondjak ilyet hogy nincs baj mert lehetett volna és blablabla, mutattam az asztalon hogy itt volt a tablettája elkészítve nemtudom minek vesz be csak úgy magától minden sz*rt. Eleinte eléggé szidtam magam, aztán pedig baromian dühös lettem. Rá. Mert ilyen erővel akkor a másik 50 gyógyszerét is beszedhette volna. Szóval ez megint csak az volt hogy legyen már valami hiszti. Az ilyet meg utálom, szóval két hosszú hideg nap köszöntött ránk, amikor úgy voltam vele hogy, tudod mit, azt csinálsz amit akarsz, ha visszahívna akkor ÉN nem jönnék vissza, mert nekem ez nem hiányzik. Egyébként dühömbe odaragadt a csuklóm a sütőhöz és éreztem ahogy elválik a bőröm tőlem mikor lerántottam   baromian szekszin néz ki de hálistennek nem nagy seb. De nyilván még egy hónapig rajtam lesz. VAN EGY ÚJ BARÁTOOOM  azontúl hogy a kutyámat képzelem magam mellé ha megyek az utcán... na meg a ludat a túloldalra    Vígszínház vol.4: „Holnap utazol? Mikorra hívod a taxit?” Én naiv azt hittem lehet vele értelmesen beszélni. De mint mindig. Most is tévedtem. Megkrédezte hogy mikor megy a busz mondtam hogy 2.45   de kényszeresen a 2.20 ra emlékezett.   Mondja hogy hova megyek? Azaz kérdezi. Mondom city centre, bus station. Óóó hát az nagyon messze van az egy óra!   Megint jött a mirő' beszész' érzésem. Mert furcsa mód én mikor ide jöttem 15percnél nem volt több az út, sőt mikor a kórházba mentünk az is csak 15 perc körül volt max húsz de hogy nem volt egy óra az tuti (a kórház bőven messzebb van különben) Erre, elkezd megint hisztériásan(!) kiabálni (!) VELEM (!) hogy évek óta itt lakik és ne tudjam már jobban! Mondom mikor én jöttem a buszom 15 kor futott be 5 perc minimum volt mire taxit találtam -nemtom miértnem várakoznak a buszpályaudvarnál amúgy...- és 35 bőven a küszübén voltam, de én persze akkor is okoska vagyok és az egy óra volt.. Ekkor még türtem, de már itt is csak vállrándításra futotta, ami ez esetben tényleg azt jelentette hogy „krvra nem érdekelsz”. Persze fűzte tovább hogy és hogy lesz buszjegyem, elmagaráztam neki 4edjére azt hittem megértette aztán megint olyan kérdést rakott fel amiről lerítt hogy egy részlet sem jutott el az agyáig   Kitalálta hogy majd őőő nézi ahogy lefoglalom a buszjegyet. Na ebből nem eszel -gondoltam. Egyrészt mert hagyjon már békén meg idegesit ha ott értetlenkedik én meg elrontom. Másrészt nem szeretném hogy lássa a bankkártya számokat, na nem mintha annyira értene hozzá a jelek szerint, de azért mégis már. Estére olyan flegma lett mikor rájött h lefoglaltam nélküle, így tőmondatokat dob oda azt csáó. Felraktam egy hírdetést gumtree-re magyarul megírva hogy magyarokhoz csatlakoznék be londonban lakótársként, erre -hát tényleg kicsi aza kerítés- valami kabhib saim e-mail cimről kapok levelet google fordított magyarral  A második levélben csak úgy random megadja a cimét és hogy legyek ott ekkor és ekkor. Visszaírtam neki hogy ezt mégis hogy? Meg szerinte mennyi az esély rá hogy én megjelenek a fent említett időpontban? A végét már angolul irtam hogy tudom h nem magyar ne fárassza magát. Vissza írt most – már angolul, azt is szintén törve :D   hogy ő megadta a címet ha kell a lakás menjek 55 font egy hétre, de ha nembánom hogy együtt kell laknom egy pasival akkor ingyen is mehetek... Megkérdeztem az ismerősömet, akitől a „hagydottakórházban” tipp származik, hogy van olyan aki szerinte tényleg elmegy -e az ilyenekhez, azt válaszolta hogy megeshet hogy van aki ennyire rá van szorulva a dolgokhoz, és hogy inkább au pair legyek... Azt hiszem igaza van    Hideg van, fúj a szél, de nagyon és szakad az eső folyton... kabátba aludtam :D na nem azért mert ennyire hideg van a házban – bár az én szobám gyanúsan hidegebb mint a többi :X - hanem mert a bucifejemmel voltam olyan okos hogy beraktam minden azaz minden cuccomat mosni, és egy darab pulcsit nem hagytam   fázni pedig eléggé fázok mint mindig    Éééés igen. Most kaptam meg egy másik ápolótól, hogy elég szemét dolog volt cégtől hogy engem ide küldtek Mrs. Norrishoz mint első kliensemhez, mert elég komplikált beteg. Így nem tartom olyan gáznak most magam, de a lényegen ez nem sokat változatott.   Most pedig tova’ költözök Elsenhamba. Csináltam fotókat a házról, amin látszik picit h angolos azért, meg a magic fürdőszobáról majd ha hazamentem felrakom őket utólag    Tessék szorítani, hogy kijöjjön elém a portugál nő különben egy gyönyörű hetet tölthetek a Stanted-i airporton.. vagy kabhib saim-nál  Pacsi, Fule+Potty+AGúnár