Cím: Tarjánkába szabadon??
Címkék:
Blog Beljegyzés: Talán nem ide kellene írni, de,,, Tavaly sikerült magamnak felfedeznem ezt a kedves szurdokot. Pesti túrázóktól tudtam meg, hogy csuda szép völgyecske van errefelé. Itt születtem a Mátrában és nem is tudok erről semmit?? Micsoda gyalázat,, lemosni azonnal!! No,, ezt látni kell!! A járgányt fenn hagytam a várbükki út végén és kerülővel jöttem le a szurdok aljába " tökön, paszulyon" keresztül. A patak mentén pedig vissza a tetőre . Nem akartam elhinni, hogy ilyen gyöngyszem is van a Mátrában. Van. Annyira tetszett, hogy azon a héten 2 alkalommal is bejártam és az idei évre is beterveztem a túrát. Akkor azt nem értettem, hogy lehet az,,, sehol semmiféle jelzés , táblácska és ismertetés meg egyáltalán,,,mintha nem is lenne. Párját ritkító valami és szinte ismeretlen! Ma pedig azt olvasom a Heol-on , hogy csak engedéllyel lehet látogatni és előre bejelentkezve meg egyebek , mert különben bünti lesz. Most pedig ezt nem értem. (( Miért vagyok ilyen értetlen ? Költői kérdés volt,, erre ne válaszoljatok!! )) Ismét bebizonyosodod, hogy lovas nemzet vagyunk,,megint átestünk a másik oldalára!! Tehát Domoszlón bejelenteni az igényt , Cimborák!! Jó túrázást!
TELJES VERZIÓ MEGTEKINTÉSE: Link