TELJES VERZIÓ MEGTEKINTÉSE: Link
Cím: Tarjánkába szabadon??
Címkék:
Blog Beljegyzés:   Talán nem ide kellene írni, de,,,   Tavaly sikerült magamnak felfedeznem ezt a kedves szurdokot.   Pesti túrázóktól tudtam meg, hogy csuda szép völgyecske van errefelé.  Itt születtem a Mátrában és nem is tudok erről semmit??  Micsoda gyalázat,, lemosni azonnal!!                No,, ezt látni kell!!     A járgányt fenn hagytam a várbükki út végén és kerülővel jöttem le a szurdok aljába " tökön, paszulyon" keresztül.  A patak mentén pedig vissza a tetőre . Nem akartam elhinni, hogy ilyen gyöngyszem is van  a Mátrában.  Van.  Annyira tetszett, hogy azon a héten 2 alkalommal is bejártam és az idei évre is beterveztem a túrát.   Akkor azt nem értettem,  hogy lehet az,,,  sehol semmiféle jelzés , táblácska és ismertetés meg egyáltalán,,,mintha nem is lenne.  Párját ritkító valami és szinte ismeretlen!   Ma pedig azt olvasom a Heol-on , hogy csak engedéllyel lehet  látogatni és előre bejelentkezve meg egyebek ,  mert különben bünti lesz.  Most pedig ezt nem értem.  ((  Miért vagyok ilyen értetlen ?  Költői kérdés volt,, erre ne válaszoljatok!!  )) Ismét bebizonyosodod, hogy lovas nemzet vagyunk,,megint átestünk a másik oldalára!!   Tehát Domoszlón bejelenteni az igényt , Cimborák!!  Jó túrázást!