Túra és Túratárs kereső közösségi oldal
Üdv a Túratárs-on, jelenleg Vendégként vagy itt. Jelentkezz be vagy Regisztrálj itt <<<
TÚRATÁRS CHAT | RAKJ A KEDVENCEKBE


Összes Megtekintés: 7059 - Összes Válasz: 3

Bejegyezte: FZoltan 2017/03/30 21:52:52


Hosszútávú és ultra túrák teljesítése, azokra történő felkészülés. Ajánlott és kötelező felszerelés.

Többnapos hosszútávú gyalogtúrákat tervezek teljesíteni. Ezekre saját magammal szemben szigorúan betartott edzéssel
készülök fel. Jelenleg heti háromszor futok 6 km-t ezt a következő 3 hónapban növelném háromszor 10 km-re. Szombaton ha az időm
másként nem engedi 20 km futás, ha lehet terepen(belegyalogolva nem végig futva, csak annyit futok amennyi jólesik).
Ha van rá lehetőségem akkor teljesítmény túrán veszek részt, 20-50 km-es távokon. Idén a Csereháton 128 km-t 2 nap alatt,
és a Zemplénben 240 km-t 4+1 napra tervezve szeretnék megtenni. Sátor nélkül, hálózsákkal nomád formában. Gyakorlatilag a
létfentartáshoz mindent magammal vinnék, illetve azt menetközben pótolnám. A napi távok 60-70 km között lennének.
Ezeknek a távoknak a több napon át tartó megterhelésére készülök fel.





Bejegyezte: FZoltan - 2017/03/31 19:17:15


Swistowka írta: 

"Nagyon hasonló az
amit leírsz a két maratonfutó ismerősöm életmódjához, mert ez
már tulajdonképpen életmód. És őket is nagyon erősen
támogatja a család, enélkül nem lehetne ekkora teljesítményeket
megtenni. A gyerekeiteknek ez példamutatás lesz. Az a jó ebben a
típusú sportban, hogy van egy erősen intellektuális része – az
előkészület. A hegyi utakat pont ezért szeretem, kb. a fele az
egésznek a tervezés, kitalálni hová menni, hogyan és hogyan
lehet emelni a szinteket, vagy leküzdeni az akadályokat amiket a
saját fizikumunk állít. Sok sikert kívánok!

U.I. Nem tudom láttad-e a blogot a Kinizsi 100-ról, volt két nagyon hasznos tanács - nekem új volt. 1. a vízhólyag a kevés folyadékbevitel következménye is 2. a sántítás csak rosszabbítja a helyzetet"

A lap tetejére




Bejegyezte: FZoltan - 2017/03/31 19:31:45


Igen, azt hiszem el és végig olvastam mindent ami a neten fellelhető a hosszútávú túrákról és ultrafutásokról.

Vízhólyagom még nem volt. Viszont futáshoz utoljára használt cipőm már igen. Egy körmömbe került :D. A több helyen is tanácsolt köröm vágásra odafigyelést is alkalmazom. Nekem hosszabb a mutató lábujjam és baromira tud fájni méretes vagy csak fél számmal nagyobb cipőben. Futáshoz és teljesítménytúrákhoz egy hüvelykujjnyi szélességgel nagyobbakat használok a köröm leeséses eset óta. Lábfej csúszkálás "ellen" nekem bevált a két zokni használata.

A víz nálam kissé gáz. Kicsi a vízigényem. Hajlamos vagyok keveset inni. Erre szószerint tudatosan figyelek a hétköznapokban is. Futás vagy túra közben egy "szellemi csengőt" fejlesztettem ki (fú ez most nagy képű lett) 4-5 kilóméterenként iszok, de legalábbis kortyolgatok, "szájat öblítek"( erre most nem tudtam jobb megfogalmazást).

Köszönöm a hozzászólásod!

A lap tetejére




Bejegyezte: FZoltan - 2017/04/11 18:19:56


A Húsvéti körmenetre készítettem emléklapot.


A lap tetejére
2024/03/29



*** Túratárs.com - Túra és Túratárs kereső közösségi oldal ***

Rendszerünkön keresztül a túrát és egyéb outdoor programokat kedvelő emberek megismerkedhetnek egymással, közös túrákat szervezhetnek melyet a túranaptárban helyezhetnek el vagy együtt csatlakozhatnak egyéb szervezett túrákhoz. Az oldalon lehetőség van saját profil kialakítására, melyen keresztül a tagok bemutatkozhatnak egymásnak, illetve feltölthetik kedvenc túrafotóikat. A kapcsolatfelvételről üzenőrendszer és chat gondoskodik.