TELJES VERZIÓ MEGTEKINTÉSE: Link
Cím: 2011.02.19. Börzsöny, Talpfai talpalás
Címkék: túrakaland kalandorok domonkos lajos talpfai talpalás börzsöny
Blog Beljegyzés: 2011.02.19. Börzsöny, Talpfai talpalás Hűvös szombat reggelre ébredtünk.  Találkozót Márianosztrára írta ki Bástya 9 órára. Kocsikkal érkeztünk,  busz sajnos ide hétvégéken nem jár.  Köszöntjük egymást, az újakkal ismerkedünk, lassan készülődik a csapat. Bástya háromnegyed tízkor indulást vezényel. Felhős időben tesszük meg az első lépéseket,  reménykedve hátha megússzuk az égi áldást. Lendületes tempóban indulunk, végigmenetelünk a falun, a helységtábla után nem sokkal letérünk az aszfaltútról, a kisvasút vágányán gyalogolunk. Nem véletlenül, a túra neve Talpfai talpalás! Tehát irány a sínek!  Pár száz méter után azonban letérünk, következik egy patakátkelés.  A csapat egyik fele lazán átgyalogol a többieknek, persze a lányoknak, köveket hordanak a fiúk.  Így ők kőről kőre lépve jutnak át  a túlsó partra, ahol a meredek patakparton még fel kell küzdeni magukat. Akik átjutottak sorba állva szurkolnak a köveken lépdelőknek.  Száraz lábbal átért mindenki, irány felfelé a  Odamásd vára felé.  Felérve Bástya mutatja az utat merre kell menni a vár felé. Nóra felállva egy kis halomra kérdezi,  „ez a vár? Tessék mondani?”  Hát a vár nem az volt, de mi  313 méteres magasságba jutottunk,  ami magasabb mint a Gellért hegy!  Következő feladat, megkeresni a zöld jelzésű utat pár percet vesz igénybe.  Ezen haladva elérünk a felhagyott andezit bányához.  „Mindig ilyen sziklakertre vágytam!” hallom Anitától. Hát a 30-40 méteres sziklafal szép látvány, hatalmas andezit tömbökkel. Nem tudunk ellenállni, meg kell mászni! Azonban törmelékes, és kicsit vizesek a kövek.  Tehát csúszik, és veszélyes biztosítás nélkül itt mászni. Csupán az íze kedvéért, egy kicsit. Miután kijátszottuk magunkat, haladunk tovább a zöld jelzésen. Az út sáros... Bővebben:  http://turakaland.blogspot.com/2011/05/20110219-borzsony-talpfai-talpalas.html