TELJES VERZIÓ MEGTEKINTÉSE: Link
Cím: 2011.02.26-27. Börzsöny, Farsang, szombat
Címkék: kalandorok túrakaland domi farsang börzsöny
Blog Beljegyzés: 2011.02.26-27. Börzsöny, Farsang, szombat Február vége, nyakunkon a farsang,  régi hiedelmek szerint ilyenkor maskarába öltözve hangoskodással kell elűzni az ártó szellemeket. Meg persze a télnek is legyen már vége. Nos, kaptunk az alkalmon,  nekiálltunk szervezni! Börzsönyre eset a választás, a Toboz kulcsosház megteszi szállás gyanánt. Találkozó Kóspallagon itt összeverődik a csapat. Csípős, hűvös hideg van. Sapkát, kesztyűt szinte mindenki kiveszi a hátizsákból. 30 túrázó indul a vezetésem alatt az OKT ösvénynek s fagyott talajon. Utunk masszívan felfelé vezet,  az első öt kilométeren 500 méter szintkülönbséget küzdünk le.  A Hálás-bércen, ami utunk első két kilométere,  már hóban gyalogolunk. Felfelé haladva kicsit vastagodik, 10 cm-nél azonban már nem vastagabb a hóréteg.  Etel pihenőnél megállunk,  összevárjuk a csapatot. Lekerülnek a kabátok, pulcsik minden felesleges ruhadarabok, pár korty víz csoki és irány tovább a Nagy-hideg-hegy felé.  Azonban mi most nem megyünk fel  a menedékházhoz, pedig nagy a csábítás! A Gács-nyeregben tízóraizunk,  készítünk egy közös fotót, majd nyugat felé vesszük az irányt, Nagybörzsöny felé. Páran nem bírnak ellenállni a kísértésnek, és felmennek a házhoz. Mi kigyönyörködjük magunkat, gyönyörű kék égbolt van felettünk, hó csillog a talpunk alatt, szemben a Nagy-hideg és a Csóványos, kilátóval a tetején büszkén magasodik előttünk. Búcsút intünk a szép kilátásnak,  megyünk lefelé a kék négyzeten. Az erdő javában alussza téli álmát a hótakaró alatt. A fákon madarak csiripelnek vidáman, a fák közé a nap sugarai alig-alig szűrődnek be. Érezni a hideget!  A nyílt terepen olyan jól melegítettek a nap sugarai,  itt viszont érezhetően még a fagy az úr. Vasedény kulcsosháznál tartunk egy kis pihenőt!  Feltöltjük a flakonjainkat forrásvízzel, szendvics csoki, elolvassuk az intelmeket amiket kiírtak ház falára. Ezek alap dolgoknak kellene lenni, de sajnos sok hülye, meg felelőtlen ember van. Fotóknál megnézhetitek, a szövegeket.  De lépjünk tovább!  Megyünk a kék kereszten! Azaz csak egy darabig. Rátévedünk a régi kisvasút nyomvonalára.  Egy darabig ezen megyünk, ugyanarra visz. Azonban mikor felfelé kezd indulni az ösvényre szűkült út, inkább lecsapatok a kék keresztre. És kit látnak szemeim! Ilona a két csöpp túrakutyussal!  Örülünk a találkozásnak,  ő még tesz egy kört, mi lemegyünk a faluba. Azaz inkább lecsúszkálunk a jeges úton. Bővebben:  http://turakaland.blogspot.com/2011/05/20110226-27-borzsony-farsang-szombat.html