Túra és Túratárs kereső közösségi oldal
Üdv a Túratárs-on, jelenleg Vendégként vagy itt. Jelentkezz be vagy Regisztrálj itt <<<
TÚRATÁRS CHAT | RAKJ A KEDVENCEKBE


Összes Megtekintés: 6023 - Összes Válasz: 9

Bejegyezte: Brigita 2014/12/25 14:21:20


Sziasztok, túratársakat keresek az El camino-hoz. Tavasszal vagy nyár elején indulok. Aki szeretne csatlakozni jelezzen :) 





Bejegyezte: Hiking1 - 2014/12/28 17:30:43



Brigita írta:

Sziasztok, túratársakat keresek az El camino-hoz. Tavasszal vagy nyár elején indulok. Aki szeretne csatlakozni jelezzen :) 


Szia. Èn is menni akarok, az északi úton tavasszal..ha gondolod írhatunk, ki tudja..Üdv. Zoli

A lap tetejére




Bejegyezte: gcsaba2 - 2014/12/28 22:55:48


Szia engem is érdekelne. Valójában egy pár hónappal ezelőtt nézegettem hogyan lehetne eljutni ide, és habár legegyszerűbb a Wizzairrel egyenesen Malagába repülni, találtam olcsóbb opciókat is Brüsszelen keresztül... csak akkor meg az idő lenne a gond mivel várakozni kell a két repülő között.

El Camino közelében van még egy via ferrata is amit szerintem meg kéne látogatni ha már ott vagyunk: https://www.youtube.com/watch?v=InOIxNDr9qw

Egyáltalán tudni már mikor fog kinyílni? Olyat hallottam hogy a nyitás után 1 (vagy 3 hónapig?) ingyenes lesz a belépő tehát ekkor kéne menni. Attól félek nagyon népszerű lesz az egész és 100 eurós belépődíjakat fognak bevezetni.

A lap tetejére




Bejegyezte: Brigita - 2014/12/31 08:41:34



Hiking1 írta:


Brigita írta:

Sziasztok, túratársakat keresek az El camino-hoz. Tavasszal vagy nyár elején indulok. Aki szeretne csatlakozni jelezzen :) 


Szia. Èn is menni akarok, az északi úton tavasszal..ha gondolod írhatunk, ki tudja..Üdv. Zoli

Szia, örülnék neki ha találnák társakat :) ha gondolod keress meg itt :Brigita vagy mail-ben rotyikova.brigita@gmail.com Szép napot! :)

A lap tetejére




Bejegyezte: Brigita - 2014/12/31 08:43:38



gcsaba2 írta:

Szia engem is érdekelne. Valójában egy pár hónappal ezelőtt nézegettem hogyan lehetne eljutni ide, és habár legegyszerűbb a Wizzairrel egyenesen Malagába repülni, találtam olcsóbb opciókat is Brüsszelen keresztül... csak akkor meg az idő lenne a gond mivel várakozni kell a két repülő között.

El Camino közelében van még egy via ferrata is amit szerintem meg kéne látogatni ha már ott vagyunk: https://www.youtube.com/watch?v=InOIxNDr9qw

Egyáltalán tudni már mikor fog kinyílni? Olyat hallottam hogy a nyitás után 1 (vagy 3 hónapig?) ingyenes lesz a belépő tehát ekkor kéne menni. Attól félek nagyon népszerű lesz az egész és 100 eurós belépődíjakat fognak bevezetni.

Szia, látom rendesen utánna néztél :) Mennyi időt szánnál erre a kiruccanásra? 

A lap tetejére




Bejegyezte: gcsaba2 - 2015/01/01 18:13:53


Jó lenne ha egy hosszú hétvégén történne ez meg, hogy kevesebb szabit használjunk. A fő gond az, hogy még mindig nem tudni mikor nyissák meg az utat, a honlapon még mindig azt írja hogy "the pathway could be open for the general public at the beginning of 2015."

Szóval az lehet akár február is... Mondjuk jobb lenne később menni amikor szebb az idő, akkor lehetne fürödni is a tengerben meg szívesen elmennék Marokkóba is, de szerintem az lesz majd a végén hogy márciusban lesz a megnyitás és utána egy hónapig lesz ingyenes a belépő, és ilyenkor kéne menni. Ilyen esetben 3-4 nap elegendő lenne:

1. nap megérkezünk Malagába, ha ez reggel lenne akkor a várost is lehetne megnézni

2. nap reggel autót bérelni és elmenni El Chorro-ba (60km, térkép)

Délután elmegyünk Torcalhoz a via ferratára (30km, térkép)

3. nap haza, vagy maradhatunk mégegy napot városnézésre

Vagy, ha nem bérlünk autót hanem vonattal megyünk, akkor:

2. nap vonattal El Chorro-ba majd este vissza Malagába

3. nap vonattal Villaneuva de Cauche-be onnét meg busszal "vagy valahogy" a Torcalhoz

4. nap haza vagy stb.

A vonat nem feltétlenül olcsóbb megoldás mint az autó, de az autóhoz kell valaki aki vezet (nekem nincs jogsim). Stoppolni Spanyolországban azt mondják nagyon nehéz mert csak külföldi túristák állnak meg, a spanyolok nem, ezért nem terveznék semmit ami erre alapozódna. Mondjuk ha nyáron mennénk akkor sok angol nyaraló van arra és talán kicsit könnyebben menne...

A végén lehet az lesz hogy a belépő nem is lesz 100 euró hanem mondjuk 5 és akkor nem is kell sietni hogy kihasználjuk az ingyenes időszakot. Ilyen esetben inkább nyáron mennék hosszabb időre, és nem csak erre az egy helyre...

A lap tetejére




Bejegyezte: tombat - 2015/01/06 21:08:12


Hali!

Hmm... Szerintem ebből nektek nem lesz közös program....

Mindenesetre jól hangzik...:  Camino egy hosszú hétvége alatt....


Csaba! Gondolom Te a Caminito del Rey-re szeretnél menni. Vagy valami hasonlóra.

Erre a másikra inkább az egész éves szabit rá kell szánni. :-)

Ettől függetlenül mindkettő kiváló uticél....

A lap tetejére




Bejegyezte: Brigita - 2015/01/07 09:45:03


Igen igen nálam a Camino egésztáv a terv.

A lap tetejére




Bejegyezte: Brigita - 2015/01/07 09:51:04


A minap a tulajdonobba jutott ez az alkalmazás, állítólag minden benne van ami a Caminora kell. Még nem néztem, nincs vélleményem.

 http://www.ecamino.eu/hu/rolunk/ viszont lehet valakinek megtetszik  szép napot!

A lap tetejére




Bejegyezte: gcsaba2 - 2015/01/12 00:16:19


Jah értem, ez a zarándokút Santiago de Compostelába. Én másra gondoltam... :(

A lap tetejére
2024/03/28



*** Túratárs.com - Túra és Túratárs kereső közösségi oldal ***

Rendszerünkön keresztül a túrát és egyéb outdoor programokat kedvelő emberek megismerkedhetnek egymással, közös túrákat szervezhetnek melyet a túranaptárban helyezhetnek el vagy együtt csatlakozhatnak egyéb szervezett túrákhoz. Az oldalon lehetőség van saját profil kialakítására, melyen keresztül a tagok bemutatkozhatnak egymásnak, illetve feltölthetik kedvenc túrafotóikat. A kapcsolatfelvételről üzenőrendszer és chat gondoskodik.