Túra és Túratárs kereső közösségi oldal
Üdv a Túratárs-on, jelenleg Vendégként vagy itt. Jelentkezz be vagy Regisztrálj itt <<<
TÚRATÁRS CHAT | RAKJ A KEDVENCEKBE


Oldal:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Következő >  Utolsó >>
Összes Megtekintés: 75737 - Összes Válasz: 47

Bejegyezte: cztamas 2010/08/16 10:01:06


Sziasztok!

Ide írhatunk véleményeket, teszteket minden felszerelésünkről, egymásnak adhatunk tanácsokat, szubjektívan, őszintén.
Beázik? Nem sikerült betörni? Ultrakényelmes? Nem világít rendesen? Szétszakadt a cipzár 2 hónap után? Szerinted a világ legjobb ár/érték arányú holmija? Írd ide.

Kedvcsinálóként a cipőareználom szubjektív tesztje, véleményezése:

1. Teva TerraFi 2:
használat: nyár, utca, terep, túra, földmérés
+: erős, robosztus, nagyon kényelmes, szerintem divatos, 4. éve szolgál
-: kissé drága, lábtól, használattól függően tud büdösödni

2. Reebok RB804FLU DMXFoam futócipő:
használat: heti átlag 3-5 alkalommal 4-10 km közötti futás poros sétányon (nem betonon), persze télen pihen
+: 2 éve bírja, jól szellőzik, nem fáj a bokám, olcsó (8e)
-: az eső "átesik" rajta, más rossz tulajdonsága nincs

3. Salomon Extend Low Sensifit+Contagrip:
használat: utca, terep, eső, telejsítménytúra + fél év futás betonon (5. szezonja)
+: a valaha volt legkényelmesebb cipőm, jól tart, relatív olcsó volt (14e), egyszerűen mindenre jó, jó a talpa, strapabíró
-: betononfutástól kicsit megkopott a talpa (nem erre tervezték), vizes réteken beázik, icipicit nehéz

4. Olang Cortina:
használat: földmérésre 3 évszakban, őszi túra, rövid teljesítménytúra (5. szezon)
+: ár/érték arányban a legjobb bakancs, elnyűhetetlen, már mindene elkopott kifakult, a gyöngyvászont már javítani kellett de nem vészes, bírja még az öreg harcos
-: 30 km TT után gyenge talpúaknak már kemény lehet a talpa és a felépítése

5. LaSportiva FC 3.0 Mid GTX XCR Vibram:
használat: kizárólag teljesítménytúra (első szezonja)
+: jól szellőzik, vízálló, könnyű, félmagas=bokafogó, akciósan már kedvezőbb az ára (22e)
-: 50 km felett már kissé keménynek tűnik a talpa, a vibramhoz képest érezni a sziklákat

6. Merrell Phaser Pinnacle WP+Vibram: (3 éves)
használat: télen utcára, egyszer járt a tátrába is
+: 2 darabból varrt full nubuk külső, nem gore-tex de vízálló, tartós bőr bakancs, jól áll a hétköznapi cuccokhoz is
-: akciósan is drága volt (28e), nincs orrvédője így a sziklák hamar kikezdhetik az orrát, nehezebben szellőzik mint a többiek

7. Columbia Bugaboot hótaposó:
használat: munkára: téli földmérés nehéz körülmények közt, téli túrák (1 éves)
+: drabális robosztus, iszonyatosan meleg mégse büdös a lábad :), egy jó zoknival 10 órát is állhatsz a hóban, nem ázik be, hihetetlen kényelmes, teljesítményéhez képest kedvező ár főleg akciósan (25e környéke), van rajta kamásli-beakasztó is
-:  kemény sziklák kikezdik a puha középtalp oldalát és az alsó talp sem annyira robosztus mint egy vibram esetében

Remélem minél többen leírjuk tapasztalatainkat!

Szép napot Túratársak!
cztamas





--------------------------------------------------------------
"because where we are going there are no doors to pass through, we don't have to pay a cover and of course we never have to wear a tie" (Jorge Atramiz)




Bejegyezte: golyatamas - 2010/08/23 11:20:09


Beszállok...

Sandstone szandák (pl: http://media.babaszoba.hu/csevego/6/1/6811616.jpg)

+ : szép :) (nagyon tetszik, hogy kikerülte az Y hevederes megoldást, és szabad a talpam); elinte csak városba és erdei sétákra használtam, de bírja a könnyű túrát is, erős a talprendszere, 3 helyen állítható a pánt, ár-értékben nagyon jó (ráadásul én akcióban vettem annak idején)

- : 3 év után most kezd néhol leválni a felsőtalp, és a sziklákat megérezni benne, sőt, kifordulhat a lábad oldalra (itt van hátránya az Y pánt hiányának); és meg kell vallani: büdösödik - viszont kézzel mosva 2 óra alatt kiszárad, és az elején főleg a szénréteg, utána meg halványabban a gumi fog...


Mark Sport félcipő, GoreTex

+ : elegáns utcai viselet, nem is túrázára szántam, de nagyon bírja! 5. éve megyek vele, igazi 3 évszakos. Nagyon jól szellőzik, késő ősszel egy jó zonikval pedig tartja a meleget. Az egyém egy bőrből van kialakítva, órákig bírja az esőt. Középnehéz túrákhoz is ideális

- : mivel utcai cipőnek tervezték, nem fogja a bokád; sziklás terepen egy idő után a talpközép megtörik; és most már nem is gyártják a régi formát (legtöbb orr varrot, textil bélés bőr-tex helyett), és duplája lett az ár.






--------------------------------------------------------------
Gólya
A lap tetejére




Bejegyezte: medakva - 2010/09/13 11:36:15


Jobb outdoor magazinoknak vannak viszonylag elfogulatlan tesztoldalai. A magyarországi bóvlicenterekben kapható (túltárolt, kishibás, stb.) ipari hulladékot aki megveszi, az meg is érdemli. . Nemrég vittem vissza egy sisakot aminek 6 éve lejárt a szavideje, de szemrebbenés nélkül eladták a kezdő mászónak mintha vadi új lenne.

A lap tetejére




Bejegyezte: eldegor - 2010/09/18 19:30:38


Mostanában szeretnék cipőt venni magashegyi túrákhoz - kettőt ki is választottam elég jó árban meg tudom szerezni őket, melyik lenne a jobb választás?

1. Hanwag Alaska

2. La Sportiva Karakorum


Köszi

A lap tetejére




Bejegyezte: amoretibore - 2010/11/11 19:08:29



eldegor írta:

Mostanában szeretnék cipőt venni magashegyi túrákhoz - kettőt ki is választottam elég jó árban meg tudom szerezni őket, melyik lenne a jobb választás?

1. Hanwag Alaska

2. La Sportiva Karakorum


Köszi

Szia,

kérdés, hogy milyen jellegű túrákon szeretnéd használni. Ezek közül egyik sem magashegyre való, hanem komolyabb treakking túrákra.

Egyszerűbb, ha megírod, hogy miket szeretnél mászni és ahhoz mondunk néhány tippet.

Üdv,

Tibi





--------------------------------------------------------------
Az Élet egy nagy óceán!
A lap tetejére




Bejegyezte: eldegor - 2010/11/12 10:28:54


szia,


szóval tervbe van véve (attól függ hogy sikerül felkészülni, megtanulni a dolgokat amik szükségesek, stb...) a köv. 2 évben a Matterhorn (persze előtte a kisebb szintű hegyek felkészülésre.

köszi szépen

Ati

A lap tetejére




Bejegyezte: Annamaria - 2011/02/16 06:55:34


 Sziasztok!

Téli túrázáshoz 1 l-es duplafalú, jó minőségű termoszt szeretnék venni Budapesten.  Milyet érdemes és hol nézzek szét?

Bóvlit nem akarok, ami ereszt és 1-2 óra múlva langyos a tea.


Annamaria

A lap tetejére




Bejegyezte: joakim - 2011/04/20 22:53:58


Sziasztok!

Szertenék egy nagy hátizsákot venni, csak nem tudom milyet és mennyiért. Kinek mi a tapasztalata? Vegyek egy túrazsákot vagy jó egy katonai is?

Ezt a túrazsákot

http://www.mountex.hu/termek/10101-1745-0

és ezek a katonai zsákok közül néztem hasonló méretűeket:

http://www.militaria-nagyaruhaz.hu/shop/index.php?user=&pwd=&category=151〈=1

A katonai is ki van párnázva azon is van heveder csak épp jégcsákánytartó helyett puskatartó van, bár én azokkal is szemezgetek. Nagyjából egy árban is vannak.

A lap tetejére




Bejegyezte: cztamas - 2011/04/21 19:03:06


Joakim!

Én egy ilyet használok:

http://www.nomadsport.eu/t/hatizsak-zsak-taska/nagy-turazsak/loap-kayuk-kozepes-meretu-turazsak/2196/

Akciósan vettem még 13ért, már több téren is bevállt a Loap, én csak ajánlani tudom. (meg amúgy a fehérvári nomádot is) :)

Szép napot!

üdv.





--------------------------------------------------------------
"because where we are going there are no doors to pass through, we don't have to pay a cover and of course we never have to wear a tie" (Jorge Atramiz)
A lap tetejére




Bejegyezte: mullerj - 2011/06/01 22:27:40


Sziasztok! Egy jó minőségű 40 liter körüli hátizsákot keresek, ami használható túrára, via ferrátázni, de egy Grossglockner mászásra sem kell másikat vennem. És fő szempont, hogy 196 centis felnőtt férfinak is kényelmes legyen.

Tud valaki ajánlani valami korrekt, viszont elérhető árban lévő modellt?

Előre is köszönöm!

A lap tetejére
2024/03/19
Oldal:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Következő >  Utolsó >>



*** Túratárs.com - Túra és Túratárs kereső közösségi oldal ***

Rendszerünkön keresztül a túrát és egyéb outdoor programokat kedvelő emberek megismerkedhetnek egymással, közös túrákat szervezhetnek melyet a túranaptárban helyezhetnek el vagy együtt csatlakozhatnak egyéb szervezett túrákhoz. Az oldalon lehetőség van saját profil kialakítására, melyen keresztül a tagok bemutatkozhatnak egymásnak, illetve feltölthetik kedvenc túrafotóikat. A kapcsolatfelvételről üzenőrendszer és chat gondoskodik.