Túra és Túratárs kereső közösségi oldal
Üdv a Túratárs-on, jelenleg Vendégként vagy itt. Jelentkezz be vagy Regisztrálj itt <<<
TÚRATÁRS CHAT | RAKJ A KEDVENCEKBE


<< Első  < Előző | Oldal:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Következő >  Utolsó >>
Összes Megtekintés: 75782 - Összes Válasz: 47




Bejegyezte: cztamas - 2011/06/02 21:16:16


Hello mullerj!

Újra csak a Nomádot tudom felhozni és a Loap-ot.

Van egy Loap Alpine 38 tipusú zsákom. Akicómentesen 14ezer.

A következőket kell róla tudni:
- nagyon könnyű, keskeny, nem lifeg róla semmi ami beakadhat
- merevített nagyon jól szellőző háta van
- esőhuzat
- bottartó térképtartó van rajta, a derékpántján viszont nincs rekesz
- mintha kisebb lenne mint 38 liter

Hegyet mászó ismerősök Vaude különböző típusait használják, ill. TNF-t Deutert, de ezek jóval drágábbak.

Még viszonylag friss a cucc, ezért a tartósságról nem tudok mit mondani.

http://www.nomadsport.eu/t/hatizsak-zsak-taska/kis-es-kozepes-turazsak/loap-alpine-38-hegymaszo-hatizsak/15817/

Szép estét!

üdv.





--------------------------------------------------------------
"because where we are going there are no doors to pass through, we don't have to pay a cover and of course we never have to wear a tie" (Jorge Atramiz)
A lap tetejére




Bejegyezte: mullerj - 2011/06/03 10:41:06


Köszönöm. Megnézem. Az ára valóban kedvező. Üdv.

A lap tetejére




Bejegyezte: titi28 - 2011/07/06 12:45:13


hát ha mindenki tanácsokat ad, akkor én is:)

Minőség és ár szempontjábol a Merrell Barefoot a legjobb szerintem. Én saját hibámból tanultam meg, hogy a cipő szinte a legfontosabb. Barátaim ajánlották nekem is, látva szenvedéseimet.
Egy ideje már csak ezt használom, tényleg nagyon kényelmes és könnyű, eddig még nem volt vele semmi gond, strapabíró nagyon. érdemes kipróbálni!

A lap tetejére




Bejegyezte: cztamas - 2011/07/25 18:16:33


Hello Ani77!

Dobbiaco-t egyik jóbarátom használ, 1 éve vette nem megy vele sokat és töri a sarkát kicsit, de elég fura lába van a kolégának, ráadásul 50-es méretben. Beázni nem ázik, a bőr repedezik kicsit.

Auronzo-t a volt szobatársam vett, nem teszi ki nagy kihívásoknak, ezért sok-sok éve bírja, az idő nem látszik rajta.

Én egy Olang Cortina-t használok dolgozni 3 évszakban (télen kevés). Az elsőt 2005-ben vettem, és idén januárra érett meg a cserére, slick talpa volt már, és javítani kellett a kis gyöngyvászon részét, de alapvetően meg voltam vele elégedve jól bírta, ezért akciósan megvettem a következő Cortina-t is, ami szintén jól bírja a földmérősdit nap mint nap.

Mint már említettem a cortina télen nagyon kevés, bár én sokat állok egy helyben akár órákat is, ez még a hótaposókat is kemény munkára készteti.
A másik két bakancs téli viseletéről sajnos nincsenek infóim, bár véleményem szerint folyamatosan mozogni télen egy jó zoknival mindenbe lehet.

Saját benyomásaim az Olangról:
-ár/érték arányban majdhogynem verhetetlen
-a talpkiképzése minden olang cipőnek elég kemény, feszes, nyers, nincs meg bennük az a salomon-os vagy garmont-os puhaság ha érted mire gondolok
-az olantex a vizet bírja, de azért nem gore-tex mennyiségben

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha a talpad bírja a keménységét akkor nem lesz vele gondod, de ezeket is mint minden túraszerkót érdemes akciósan venni.

Szép napot!

üdv.

czt





--------------------------------------------------------------
"because where we are going there are no doors to pass through, we don't have to pay a cover and of course we never have to wear a tie" (Jorge Atramiz)
A lap tetejére




Bejegyezte: cztamas - 2011/08/11 00:31:43


Túratársak!!

Ki használ "tevepúpot" a táskájához??

Fogalmam sincs hogy milyen eljárással érdemes tisztítani vagy frissen tartani, mert egyszerűen nem tudok minden cseppet kifolyatni belőle. Két hétig áll és utána büdös lesz, nem is beszélve ilyen-olyan kis gombákról, baktériumokról.... :(

Szóval ti hogyan csináljátok?

Előre is köszi a válaszokat!


üdv.

czt.





--------------------------------------------------------------
"because where we are going there are no doors to pass through, we don't have to pay a cover and of course we never have to wear a tie" (Jorge Atramiz)
A lap tetejére




Bejegyezte: Fidi - 2011/08/18 12:10:40


Hát én most pórul jártam bakancs témáma..

Egy 

Merrell Chameleon 3 Ventilator Mid GTX

boldog tulajdonosa voltam kerek 4 hónapig.. aztán tönkre ment a talpa.. most a cípő bevizsgáláson van .. csak reménykedem vissza kapom a pénzem :)

Képek a cípőről:


https://picasaweb.google.com/108409091944176396653/Cipom?authkey=Gv1sRgCNfI9vaAj46CBg





--------------------------------------------------------------
Lehet nem tudok hegyeket mozgatni.. De mindig feljutok a tetejére :)
A lap tetejére




Bejegyezte: Rosz - 2011/08/24 15:03:29



Ani77 írta:

Sziasztok!

Én is bakancsot keresgélek, ami tiszta bőr, waxolható, nem feltétlenül hegyi terepre való, és a patakban gázolást, vagy a huzamosabb ideig tartó hóban járást is bírja beázás nélkül.

Az egyik üzletben az Olangot ajánlották, ami minőségi és árban is barátibb... Szeretnék véleményeket, akinek már volt ilyen, meddig bírta, milyen terepen, a talpa mennyire kopásálló, stb.

http://www.nomadsport.eu/t/labbeli/bakancs/olang-dobbiaco-bakancs/10988/

http://www.nomadsport.eu/t/labbeli/bakancs/olang-auronzo-sympatex-bakancs/6/

Előre is köszi!

Helló, Ani!

Ha most vennék bakancsot, nagy valószínűséggel a Grisport 10303 D69 modellje mellett döntenék (mondom ezt anélkül, hogy a grisport.hu honlapon levő adatokon és képeken kívül bármit tudnék a termékről).

Ami biztos: bőrből van, minimális varrat van rajta, Vibram talpú és állítólag 22 490- HUF ezidőszerint az ára! Ha hasonlót vesz az ember jobban hangzó névvel pl HanWag, Meindl, azt hiszem 60 000 környékén vannak az árak.

Én hat éve vettem egy "no-name" gyártó (egyébként "Active" - azt hiszem, ugyanolyan ismeretlen márka, mint a Grisport) bakancsot, bőr, vibramos, made in Romania, á 14 000 HUF) , ami a legnagyobb megelégedésemre szolgál a mai napig is, igaz, hogy csak az évi két-három klettersteigeléshez használom, vigyázok rá,"kevésbé igényes" túrákra egy még igénytelenebb és olcsóbb lábbeli van rendszeresítve.

Az igaz, hogy a bakancson szabad a legkevésbé spórolni, de ha a célnak megfelelő van elérhető áron, akkor én nem vagyok hajlandó pusztán a névért majd' háromszor annyit fizetni, amikor a túrafelszerelés többi kelléke is csillagászati árakon szerezhető be. Még egyszer: nem ismerem a terméket, mint ahogy a konkurrenseket sem, de a napi több órás folyamatos netes termék- ill. választékfigyelő tevékenységem alapján én emellett döntenék.

Jó túrázást!

Rosz  

 

A lap tetejére




Bejegyezte: Rosz - 2011/08/25 23:03:49


Szia, Ani!

A honlapjukon megvan a bolt címe - csak egy boltjuk van - a Nyugatitól pár perc, a Szt István krt sarkán, ha jól emlékszem, Hegedűs Gyula u. - nem nehéz megtalálni.

Jó túrázást egy jó bakancsban!

Rosz

A lap tetejére




Bejegyezte: Rosz - 2011/08/25 23:20:13


Elnézést, több pesti üzlet, több vidéki viszonteladó!

Rosz

 

A lap tetejére
2024/03/28
<< Első  < Előző | Oldal:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Következő >  Utolsó >>



*** Túratárs.com - Túra és Túratárs kereső közösségi oldal ***

Rendszerünkön keresztül a túrát és egyéb outdoor programokat kedvelő emberek megismerkedhetnek egymással, közös túrákat szervezhetnek melyet a túranaptárban helyezhetnek el vagy együtt csatlakozhatnak egyéb szervezett túrákhoz. Az oldalon lehetőség van saját profil kialakítására, melyen keresztül a tagok bemutatkozhatnak egymásnak, illetve feltölthetik kedvenc túrafotóikat. A kapcsolatfelvételről üzenőrendszer és chat gondoskodik.